ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan skandal hamlesi: Trump’ın görev süresi doldu

Son dakika: ABD Dışişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, “ABD Başkanı Donald J. Trump’ın görev süresi 11 Ocak 2021, 19:48:42 tarihinde sona erdi.” İfadeler kullanıldı. bomba gibi düştü.

Son dakika: ABD Dışişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, “ABD Başkanı Donald J. Trump’ın görev süresi 11 Ocak 2021, 19:48:42 tarihinde sona erdi.” İfadeler kullanıldı. bomba gibi düştü.

TRUMP’A KARŞI BİR ÇALIŞANIN YAPTIĞI İDDİA!

Sitenin saldırıya uğramış olabileceği belirtilirken, sosyal medyada da “istifa etmiş olabilirler” yorumları yapıldı. Twitter’da dolaşan iddialar arasında sitedeki bu bilgilerin Trump karşıtı bir çalışan tarafından girildiği iddia ediliyor.

TARİH PENCE İÇİN VERİLDİ!

Yapılan açıklamada Trump’ın yardımcısı Michael Pence’in de görev süresinin dolduğu açıklandı. Metin kısa sürede siteden kaldırıldı.

İKİ KEZ DEĞİŞTİ! AÇIKLAMA YOK

Donald Trump’ın biyografisinin bulunduğu sitede yer alan bölümde sadece Başkan’ın görev süresinin dolduğu bilgisi kullanıldı. Sayfanın farklı zamanlarda en az iki kez değiştirildiği bildirildi. Dünya medyası Beyaz Saray ve Dışişleri Bakanlığı’ndan bilgi istedi. Yetkili kurumlardan henüz bir açıklama alınmadı.

İNCELEME BAŞLADI

Buzzfeed’in haberine göre; Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, sitedeki Trump ve Pence biyografilerinin değiştirilmesiyle ilgili bir soruşturma başlattı. Bilgili diplomatlara dayanan Buzzfeed, “değişiklikleri hoşnutsuz bir personelin yaptığını” bildirdi. Diplomatlardan biri, kapalı sistemi ‘hacklemenin’ neredeyse imkansız olduğunu söyledi.

KONGRE BASINCI SONRASI TRUMP SERBEST BIRAKILDI

ABD Kongresi, 6 Ocak’ta Cumhurbaşkanlığı Seçim Seçim Konseyi Oylamasını onaylamak için ortak bir oturumda toplanırken, ABD Başkanı Donald Trump’ın destekçileri Beyaz Saray önünde bir miting düzenledi.

Mitinge katılan on binlerce gösterici daha sonra Kongre’ye yürüdü ve polisle göstericiler arasında çatışma yaşanırken yüzlerce gösterici barikatları geçerek Kongre binasına girdi. Ulusal Muhafızlar olaylara müdahale etmek için Kongre’ye gönderildi ve güvenlik güçleri yaklaşık 4 saatlik baskının ardından düzeni sağlamıştı. Olaylarda biri polis olmak üzere 5 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı.

Bunun üzerine Trump’ın görevden alınması veya görevden alınması konusundaki tartışmalar alevlendi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*