Çin aşısını yapan doktorun antikor sonucu umut verdi! Yüksek düzeyde bağışıklık geliştirildi

Çin aşısının Faz-3 çalışmaları için gönüllü olan Uzm. Dr. Belkız Berna Külah aşılamadan 1 ay sonra antikor testi yaptırdı. Külah, “Hastanemizde antikor seviyesinin 1’in üzerinde olması pozitif kabul edilir. Ölçtüğümde 10’un üzerindeydi. Bu nedenle bu, yüksek düzeyde bir bağışıklık geliştirdiğimi gösteriyor” dedi.

Sinovac firması tarafından geliştirilen Covidien-inaktive aşısı Türkiye’deki Faz 3 çalışmalarında 19 gönüllünün Ankara Hastanesi Doğum Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Belkız Berna Külah gönüllülük sürecini anlattı. Anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı olan Dr. Külah, gönüllü çalışması kapsamında vurulduğu Covid-19 aşısının kendisinde antikorlar oluşturduğunu ve aşılamadan sonraki 2 aylık dönemde Covid’e yakalanmadığını söyledi.

“2.DOZ SONRASI HAYATTA KALMAK”

Aşının geldiğini duyar duymaz hemen gönüllülük yapmaya başladığını belirten Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Belkız Berna Külah, “İlk doz aşılandı, ardından yakın takibe başlandı. Merkezden bizi aradılar ve herhangi bir semptom olup olmadığını sordular ve yan etkileri araştırdılar. Her seferinde ateşimizi ölçmemiz istendi. sabah akşam kayıt altına aldık. 14 gün sonra ikinci aşı dozu ikinci dozdan sonra 2-3 gün süren halsizlik, yorgunluk ve yorgunluk şikayetlerim oldu bunun dışında herhangi bir sorun yaşamadım 1 aydır. “Antikorumun pozitif olduğunu öğrendim. Bu nedenle bağışıklık geliştirdiğini anladım. Benden sonra birçok arkadaşım ve eşim bu çalışmalara dahil oldu. “Koni,” Hastanemizde antikor seviyesi 1’in üzerinde ise pozitif kabul ediliyor. Ölçtüğümde 10’un üzerindeydi. D

“Bu, yüksek düzeyde bir bağışıklık geliştirdiğimi gösteriyor” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*