Cinsel istismara uğradığımı söyleyerek polise giden cerrahın cansız bedeni bulundu.

Meksika’da yaşayan 24 yaşındaki stajyer cerrah Mariana Sanchez Davalos, polise cinsel istismara uğradığını bildirdikten birkaç hafta sonra evinde ölü bulundu. Genç kadının ölümünün ardından soruşturma açan polis ekipleri, olayda henüz şüpheli bulunmadığını belirtti.

Meksika’da taciz edildiğini polise ihbar eden stajyer cerrah Mariana Sanchez Davalos, endişeleri devam edince hastanesinden randevu istedi. Reddedilen isteği üzerine bir aylık izin alan genç cerrahın evinde boğulduğu ortaya çıktı. Otopsi sonucunda Mariana’nın vücudunda herhangi bir saldırı veya taciz izi olmadığı belirtildi. Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

KADINLAR GENÇ CERRAHİSİNİ YALNIZ BIRAKMADI

Tacizin ardından depresyona giren Mariana’nın arkadaşları ve kadın hakları savunucuları, boğulan genç cerrah için bir eylem düzenledi. Ayrıca Mariana’nın arkadaşları hastane yönetiminden randevu talebini kabul etmeme nedenini açıklamasını istedi. Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, cinsel tacizin kabul edilemeyeceğini ve olayla ilgili soruşturmayı yakından takip edeceklerini açıkladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*