Hakan Taşıyan’a acil çağrı! Sağlığı kötüleşiyor

Hastanede tedavi gören ve durumu ağır olan arabesk müziğin sevilen ismi Hakan Taşıyan’dan acil yardım istendi. Taşıyan’ın Instagram hesabından yapılan açıklamada, şarkıcının acil karaciğer ve böbrek nakline ihtiyacı olduğu açıklandı.

Bir döneme damgasını vuran şarkıcı Hakan Taşıyan’dan üzücü haber geldi. Uzun süredir sağlık sorunları yaşayan ve yaklaşık 4 aydır tedavi gören Taşıyan’ın son durumu hakkında açıklama yapıldı. Taşıyan’a acil böbrek ve karaciğer nakli yapılması gerektiği açıklandı. Kız kardeşinin böbrek nakline uygun olduğu belirtilirken, karaciğere donör olmadığı belirtildi. Sürecimizde doktorlarımız tarafından yapılan tetkikler sonucunda acil karaciğer ve böbrek nakline ihtiyaç olduğu tespit edildi. İlk olarak birinci derece akrabalardan (aile fertlerinden) alınan kan örnekleri sonucunda kız kardeşinin böbreğe uyumlu olduğu ancak karaciğere donör bulunamadığı belirtildi. “Dendi.

“KARACİĞER ACİL DURUMDA BULUNMALI”

Yardım çağrısının devamında, “Durumu kritik olmaya devam ediyor ve doktorlarımızın verdiği bilgiler neticesinde acilen karaciğerin bulunması gerektiği bildirildi. Tedavi sürecinde hekimlerimiz de su ekstraksiyonu uyguluyor. bedeni dengede tutmak için düzenli aralıklarla vücut ve diyaliz … Tüm içten duygularımızla, günlere kavuşmasını ve sevdiklerine “doktor” olmasını diliyoruz.

HAKAN TAŞIYAN KİMDİR?

Hakan Taşıyan, çocukluğundan beri Saza’ya ilgi göstermiş ve oynamaya başlamıştır. Daha sonra babasıyla birlikte düğün şarkıcısı olarak çalıştı. Küçük yaşlardan itibaren müziğe ilgi duyduğu için komutanları askerliği sırasında söylediği şarkılarla sesini beğenmiş ve desteklemiştir. Onlardan destek alan ünlü sanatçı ilk kasetini piyasaya çıkardı. Önce İstanbul Unkapanı’nda bir takım yapımcılara gitti ama Müslüm Gürses’i taklit ettiğini düşündükleri için bu yapımcılar pek ilgi göstermedi. Daha sonra Sıla Müzik ile birlikte Ankara’ya giden sanatçı, 1997 yılında ilk kaseti olan Hesabım Bitti ve ikinci kaseti çıkardı. İkinci kasetin adı Sensiz İki Gün. Bu albüm sanatçının en iyi albümlerinden biri olarak raflardaki yerini aldı. Kısa sürede geniş bir hayran kitlesine sahipti ve konserleri öfkeyle doluydu. Bu albümün ardından Gözün Sevem albümünü piyasaya sürdü. Albümler istedikleri her şey olsa da hayranlarının hep dostluk ve kardeşlik içinde olmasını diledi. 1998 yılında Hesabım Bitmedi adlı dizi ile oyunculukta başarılı bir performans sergiledi. Bu dizide Hilal Aslangiray ve Ebru Destan ile başrol oynadı. Güz Güllü adlı dizide önemli isimlerle başrol oynadı. Bu dizide Kemal karakterini oynadı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*