Hükümete yakın yazardan bomba iddiası: Erdoğan AK Parti’den kopmak istiyor

Hürriyet gazetesi köşe yazarlarından Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti genel başkanlığını başka bir isme devredeceği iddialarını kaleme aldı. Bu iddiaların kasıtlı olarak yerine getirildiğini belirten Selvi, “Erdoğan tuzak kurmaya çalışıyor. AK Parti, Erdoğan ve Erdoğan’dan AK Parti’den kopmak istiyor” dedi.

Hükümete yakınlığıyla tanınan Hürriyet gazetesi köşe yazarı Abdülkadir Selvi dikkat çekici bir yazı yazdı. Geçtiğimiz günlerde kulislerde dile getirilen “Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti genel başkanlığını yaklaşan kongrede başka bir isme bırakabilir” iddialarına değinerek, “Burada Erdoğan için kurulacak bir tuzak var. AK Parti. Erdoğan, Erdoğan’ı AK Parti’den koparmak istiyor “ifadelerini verdi.

“BAZI İSİMLER KONUŞUYOR”

Bugün yapılacak İstanbul il kongresi ile AK Parti’nin ilk kongrelerinin tamamlanacağını hatırlatan Selvi; “Büyük kongrede AK Parti kadrolarının önemli ölçüde yenilenmesi bekleniyor. Ancak AK Parti kongresi yaklaştıkça bir formül el altından sunuluyor. Bu nedenle bu makale erken bir makale olarak kabul edilebilir. AK Parti kongresi yaklaştıkça Şu tartışma daha çok sık sık yapacağımız anlaşılıyor: Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı ile AK Parti Başkanlığı’nın bir arada bulunmasından memnuniyetsizliği, dolayısıyla kongrede başkanlığı bırakıp AK Parti genel başkanlığını bırakacağı iddiaları Güvendiği isim. modelin farkında değil.

“GENEL BAŞKANLIK ERDOĞAN’IN KIRMIZI ÇİZGİSİ”

Çünkü burada Erdoğan’a tuzak kurma arzusu var. AK Parti’nin Erdoğan’dan, Erdoğan’ın da AK Parti’den ayrılması isteniyor. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin çoğunlukla partisine liderlik etmesini istedi. Özal ve Demirel’in partisinden ayrılmasının ardından geçmişte olanları gördü. Parlamenter sistem döneminde de bu modeli deneme fırsatı buldu. AK Parti Genel Başkanlığı meselesinin Erdoğan’ın kırmızı çizgisi olduğunu biliyorum. Ben de bunun doğru olduğuna inanıyorum. Bu nedenle kopya gibi görünen bu formülün AK Parti’yi Erdoğan’dan almak için bir tuzak olduğunu düşünüyorum. “

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*