İranlı nükleer bilimci Fahrizade’nin öldürülmesinin ardından Netanyahu itiraf gibi sözler: Gergin günler bizi bekliyor

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, “İran nükleer programının babası” olarak bilinen Muhsin Fahrizade suikastına ilişkin itiraf gibi açıklamalarda bulundu. Ortadoğu’da bir hareket olduğunu belirten Netanyahu, “Gergin günler bizi bekliyor” dedi.

İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade’nin başkent Tahran’da düzenlenen silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin ardından İsrail Başbakanı Netanyahu açıklama yaptı. İsrail Kamu Yayın Kurumu KAN’a göre Netanyahu, “Ortadoğu’da bir hareket olduğunu söylemek istiyorum. Gergin günler bizi bekliyor” dedi. Yedioth Ahronot gazetesine göre, Netanyahu basın toplantısında İsrail’in Fahrizade suikastında rol oynadığına dikkat çekti. Yediot Ahronot gazetesi daha fazla ayrıntı vermezken, Maariv gazetesinin haberinde Netanyahu’nun “Bu hafta yaptıklarımı sizlerle paylaşamam” sözleri yer aldı.

DIŞİŞLERİ BAKANI ZARİF İSRAİL GÖREVLİ

Öte yandan İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, suikastla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, suikastta İsrail’in rolü olduğuna dair göstergeler olduğunu söyledi. “Teröristler bugün önemli bir İranlı bilim adamını öldürdü. İsrail’in rolüne dair ciddi işaretler taşıyan bu korkaklık, faillerin çaresizce savaştığını gösteriyor. İran, uluslararası toplumun ve özellikle Avrupa Birliği’nin utanç verici çifte standartlarına son verdi ve bu devlet terörü eylemi. ” kınama çağrısı yapıyor “dedi.

NETANYAHU, FAHRİZADE İÇİN “BU ADI UNUTMAYIN”

Nisan 2018’de İsrail Başbakanı Netanyahu, İsrail istihbarat servisi Mossad’ın İran’ın nükleer operasyonlarından ele geçirdiği iddia edilen bir dizi belgeyi kamuoyuna açıkladı. Bu toplantıda Netanyahu, Fahrizade’nin “Amad” adlı bir projeden sorumlu olduğunu iddia etti ve “Bu adı hatırla” cümlesini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*