Kadınları evliliklerini kurtarmak bahanesiyle taciz eden sözde öğretmen serbest bırakıldı

Dini inanç ve duyguları istismar ederek insanları dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınan Burhan Dalğali serbest bırakıldı. Ancak “terör örgütü propagandası yapmakla” suçlandığı başka bir dava nedeniyle halen tutuklu bulunuyor.

Bakırköy 23.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Burhan Dalğali, müşteki Ebubekir B. ve sanık avukatı katıldı. Duruşmada tanık olarak dinlenen Seymen A, şikayetçi ile ilgili olduklarını belirterek, “Burhan Dalğali Esenler’de tanınmış bir hoca. Şikayetçiye 700-800 lira kredi verdim. Burhan’a herhangi bir mesaj göndermedi. ” Şikayetçinin bir suç ortağı olduğunu ve tanığın yanlış ifade verdiğini söyledi. Sanık Dalğali, “Konu 3 bin 200 lira değil. Bu insanlar bana komplo kurdular, şantaj yaptılar. 300 bin lira istediler. Hem ailemin hem de milletimin gözünde itibarımı zedelediler. Gördüğümde kendimi kötü hissediyorum. bu adamın yüzü. 3 bin 200 lira almadım “. Davalı Ebu Bekir B.’nin ifadelerine karşı, “İftira, yalan söylüyor” dedi.

TAHLİYE KARARI VERİLDİ

Savcı, sanığın tutukluluğunun devam etmesini istedi. Mahkeme heyeti, sanık Burhan Dalğali’nin tahliyesine karar verdi ve şikayetçi ve tanığın bir sonraki duruşmada dinlenmek üzere duruşmayı erteledi.

‘TERÖR ORGANİZASYONU PROPAGANDASI ​​YAPMA’ SUÇUNDAN TUTUKLANDI

Öte yandan, sanık Burhan Dalğali’nin “terör örgütü propagandası yapmaktan” yargılandığı bir başka davada da gözaltına alındığı öğrenildi.

“DİNİ TOPLULUĞU YENİLEME” ÇAĞRI

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede müşteki Ebubekir B’nin eşi Semanur B ile sorunları olduğu belirtildi. Şikayetçilerin evine giden sanık, “Böyle bir evlilik düşmeyecek. Tövbe et. Evliliğin düşmedi. ” İddianamede, sanıkların her bir şikayetçiden 1600 lira, tavsiye ve önerileri karşılığında toplam 3 bin 200 lira aldığı kaydedildi.

“EŞİNİZLE TANIŞMAMIZ GEREKİYOR”

Sanık Dalğali’nin Ebubekir B’ye söylediği belirtilen iddianamede, “Ayrı bir odanız var mı? Dini kılıklar kullandığını belirten iddianamede, sanığın 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor ve “Dini inanç ve duygularını suistimal ederek dolandırıcılık” ve “Tekke ve Türbeler Duvarı’na Muhalefet ve Mezar ve Bazı Unvanların Uygunsuzluğu Hakkında Kanun” tan 3 ay.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*