Rus turistlerin ilk konvoyu Türkiye Sezonuna geldi

Rusya Devlet Başkanı Putin’in “Tatillerini yurtdışında geçirmek isteyen vatandaşlarımızı ülkede kalmaya yapay olarak zorlamayacağız” açıklamasının ardından Ruslar tatil için harekete geçti. Sezonun ilk turist grubunu taşıyan Rus uçağının Las Vegas’a inişinin ardından Türkiye’nin yeni sezon hazırlıklarını tamamlaması gerekiyor.

Muğla’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında hazırlıklarını tamamlayan turistik tesisler ve havalimanları misafirlerini ağırlamaya başladı.Muğla’nın doğal yapısı ile öne çıkan turizm merkezlerinde güzellikler, Kovid-19 sürecinde her şey düşünüldü. Sağlığın ön planda tutulduğu tesislerde salgına karşı alınan tedbirlerden taviz verilmiyor. Bölgedeki otellere ve mavi bayraklı plajlara gelen ziyaretçilerin denize ve havuza girmeleri, güneşlenme alanlarında sosyal mesafe kuralı kapsamında hareket etmelerine izin verilmektedir.

SEZONUN İLK UÇUŞU GERÇEKLEŞTİ

Sezonun ilk uçuşuyla 19 Mart’ta Dalaman’a inen 151 kişilik Rus turist grubu, Fethiye ve Marmaris’teki otellerde yaklaşık iki hafta geçirecek.

“TÜRKİYE SALGININDA ÇOK GÜVENLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

AA muhabiri Luda Belov’dan Rus turistler, Muğla’yı sevdiklerini daha önce söylediklerini iki kez ziyaret ettiklerini söyledi. Ailemle birlikte bu kadar büyük bir grup olduğum ve tatile çok fazla geldiği için geldim Türkiye’yi seviyorum Türkiye’nin salgın döneminin çok güvenli olduğunu düşünüyorum çünkü hem uçuş sırasında hem de uçuş sırasında herkes maske takıyor. Alınan önlemler şekilleniyor. Havaalanının da çok geniş bir alanı var, insanlar arasındaki sosyal mesafe de çok net. Burada güvenli bir tatil yapmak için düşünüyorum. Çok iyi uygulandığını gözlemleyen, Muğla’nın çok sevdiğini ‘Muğla’nın yeşil ve mavisinin doğal güzelliğine hayran olduğunu ifade eden Khel, şunları kaydetti: Adam, herhangi bir kural sıkıntısı yaşayacağını düşündüğünü gözlemlediğini, salgın sürecinde alınan tedbirlerin Türkiye’nin çok takdir edildiğini söyledi.

“MUĞLA CENNETTEN BİR KÖŞE”

Anestasi’den Çerkassenko’ya gelen turistler ve eşi Denise Çerkassenko’ya gelmeden önce teste erken geldiklerini belirten Çerkassenko, tatil için defalarca Türkiye’yi tercih ettiklerini belirterek, “Türkiye’nin ortağını seviyoruz. Bu nedenle ilk fırsatta Türkiye’ye gelmek için Tatil istedik. Muğla cennetten bir köşe. Burada her şey deniz, kum, güneş ile güzel. Bizim için sorun yok. Burası çok güvenli ve keyifli. ”Muğla’ya Moskova’dan tatil için geldiğini anlatan, Mihhail Kehonka, eşi ve çocukları ile ilk kez Fethiye’ye geldiklerini ve çok mutlu olduklarını söyledi.

İLERİYE DÖNEN RUSYA TURİST HAREKETLİLİĞİNİN ARTMASI BEKLENİYOR

YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Cengiz Tuğrul Ayaz, Nisan ayı itibarıyla İngiltere ve Rusya’dan Muğla’ya büyük bir turizm aktivitesi beklediklerini söyledi. Ayaz, “Rusya’dan ilk heyetimiz bu dönemde bizim için çok önemli. Bu ay bölgeye ilk defa Rusya’dan bir uçak geliyor. Misafirlerimizin bu dönemde gelmesi bunu tercih edeceklerini gösteriyor. geleceğe daha fazla yer verin. Bu hareketlilik Nisan. Mayıs ayında da devam edecek ve mevsimi biraz daha uzatacak. “

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*