19 Mart 2018, Pazartesi

Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde

Alçı Tavan Tamiri Nasıl Yapılır

Alçı Tavan Tamiri Nasıl Yapılır

Yeni yapılan binaların iç ve dış duvarlarında ve tavanlarda kara sıva yok denecek kadar az kullanılıyor. bunun sonucu olarak tavana ve iç duvarlara yapılan alçı ve saten alçılar en ufak sorunda kopup düşünce tuğlayla kaşı karşıya kalmanın şokunu yaşıyoruz. Üstelik yüz binlerce TL verip aldığımız dairelerde bu sorunlarla karşılaşmak oldukça can sıkıcı oluyor. Peki bu sorunu nasıl çözeriz. kopan alçının yerine lokal bir tamirle yeni alçıyı nasıl koyabiliriz yazımız da bu sorunun çözümünü bulacaksınız.

Yeni daireler de özellikle teras olan dubleks dairelerde ve su yalıtımı iyi yapılmamış çatı altı dairelerde karşılaştığımız bu sorun maalesef son zamanlar da bodrum ve zemin katların yanı sıra güneş alan orta kat daireler de bile rutubet sonucu karşımıza çıkmaya başladı. Böyle bir sorunla karşılaştığımızda öncelikle ilk yapacağımız iş çatlayan ya da kopan yerin kurumasını bekleyin. Kurumadan yapılacak hiçbir tamirat tutmaz. kaliteli bir yapıştırıcı kullanır ve tuttururum derseniz astarı yüzünden pahalıya gelebilir. Çatlayan yer kuruduktan sonra sorunlu kısımları spatula ile iyice temizledikten sonra nalbur dan aldığımız 2 - 3 TL'lik saten alçıyı küçük bir leğen içine döküp yarım bardak su ilave edip ince bir sopayla karıştırıyoruz.

Karışım çok sulu olursa biraz daha alçı ilave edilebilir. ardından spatula ile biraz alıp daha önce temizlediğimiz yere hafif basınçla 2 3 kat sürerek tamir ediyoruz. kuruduktan sonra açık bir yer kaldıysa  tekrar aynı işlemleri yapıyoruz.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık