22 Şubat 2018, Perşembe

Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde

Küçük bir ev nasıl dekore edilmeli

Küçük bir ev nasıl dekore edilmeli

Bir ev aldığımızda ya da yeni bir eve taşındığımızda evi nasıl dekore edeceğimizi düşünürüz. Küçük bir ev aldığınızda eşyaların kalabalık yapması yerine her şeyi iyi bir planlama yaparak evinizi olduğundan daha büyük ve şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Yapmanız gereken duvar renginden, eşya rengi ve küçük aksesuarlara kadar her şeyi yerli yerinde kullanmak ve bilinçli bir şekilde yerleştirmek.

Küçük bir odayı dekore ederken olduğundan daha büyük göstermek için koyu duvar boyalarından kaçının. Odada ayna kullanmaya dikkat edin. Karışıklık yerine sadelikten yana olun. Böylelikle gözünüz yorulmayacak ve karmaşık görüntüden kurtulmuş olacaksınız. Perde seçerken koltuk renklerine uygun aynı zamanda duvarların rengine yakın bir ton yakalamalısınız. Böylelikle dışarıdan gelen aydınlığın önünü kapatmamış olacaksınız. Alan küçük olması nedeniyle işlevselliği fazla olan mobilyalara yer verebilirsiniz. Odanızı daha şık hale getirebilmek için sade bir duvar yerine duvar kağıdı da kullanabilirsiniz. Büyük desenli duvar kağıtları odanızı hem şık gösterecek hem de sade bir görünüm kazanacaktır.

Küçük bir evi dekore ederken sanat eserlerinden faydalanarak odaya derinlik kazandırabilirsiniz. Bir tablo, şık bir biblo dikkatleri üzerine toplayacak ve başkalık yaratacaktır. Ve aydınlatma da kullandığınız avize, lambader, masa lambalarını odanıza uygun seçerseniz hem görselliği hem de aydınlatma ile farklılığı sağlayabilirsiniz. Evinizin en çok zaman geçirdiğiniz alan olduğunu unutmayın   ve evinize şıklık ile hayat verin.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık