22 Şubat 2018, Perşembe

Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde

Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Saçlar kişilerin en önemli aksesuarı olup yüzün görünüşünü belirleyen ve görselliği büyük oranda etkileyen bir işleve sahiptir. Saçlar için yapılacak olan bakımla onların daha sağlıklı ve bakımlı olması sağlanabileceği gibi en büyük tehlike olan saç dökülmelerinin önüne geçilebilmektedir. Saç bakımı konusunda doğru adımlar ve yöntemler izlendiğinde, arzu edilen saçlara kavuşmak hiç de hayal olmamaktadır. Saç bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken ilk şey de saçların sık aralıklarla yıkanması ve mümkün olduğunca kimyasal temizlik ürünlerinden uzak durulmasıdır.

Saçları kaybetmek gibi bir tehlikeyi önlemek için öncelikle saç kayıplarına neden olacak faktörleri ortadan kaldırmak gerekir. Olumsuz hava koşulları, stres, alkol ve sigara kullanımı, beslenme düzeni gibi faktörler saç dökülmelerinde en önemli sebeplerdir. Beslenme düzeninizin olması ve vitamin, mineral, protein vs. gibi vücudun ihtiyaç duyduğu faydalı enzimlerin karşılanması ile hem vücut hem de saç sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz. Alkol ve sigaradan uzak durmak, saçların sağlıklı olmasında son derece önemlidir. Ayrıca kuru hava ile temas eden saçlar nemini kaybettiği için doğal Saç bakımı uygulamaları ile saça kaybettiği nemi kazandırmanız gerekir.

Saçlarınıza yapacağınız doğal ürün maskeleri ve kürleri ile saçın nem dengesini kurarak daha parlak ve daha gür durmasını sağlayabilirsiniz. Bu husus da en faydalı doğal ürün zeytinyağı olup ayrıca limon ile yumurta da saç bakımı için kullanılan doğal maske ürünleridir. Saç bakımı konusunda kimyasal ürünlerden mümkün olduğunca uzak durmak gerekir. Kimyasallar saçları daha da yıpratarak zayıflatabilmektedir.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık