20 Şubat 2018, Salı

Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde

Fit Bir Vücut İçin Diyet Önerileri

Fit Bir Vücut İçin Diyet Önerileri

Çağımızda obez olmak ne yazık ki çok rastlanan bir gerçek. Sağlıklı beslenmek, sağlıklı yaşam tarzı sürdürmek, spor yapmak sağlık için tam anlamıyla bir bütün olması gereken durum. Yeme alışkanlıkları özellikle bilgisayar ve televizyon karşısında yemek ve sonrasında herhangi bir hareket olmaksızın yaşamak fazla kiloların oluşmasına zemin hazırlıyor.
Fit bir vücuda sahip olmak için yapılması gereken bazı değişiklikler ile eskisinden daha genç, daha fit bir görünüme sahip olmak mümkün olabiliyor. 


    Öncelikle hazır gıdalardan kaçınılmalı. Hazır paket işlenmiş et türleri, sebzeler, meyveler, meyve suları gibi içerisinde katkı maddesi bulunan besin maddelerinden uzaklaşmak gerekiyor.
Meyve sebze ve et olabildiğince taze tüketilmeli. Haftalık alınacak besin maddelerinin listesi çıkarılmalı, her hafta değişik yiyeceklerden alınarak vücut için gerekli olan tüm minerallerin alınması sağlanmalıdır. Aşırı yağlı, şekerli gibi besinlerin çok fazla tüketilmemesi gerekiyor. Arzulandığında tadımlık yapılmalı. Süt, peynir ve yumurta günlük olarak alınmalı. Sabah güne kahvaltı ile başlanılmalı. Unutulmaması gereken besinlerin gerektiği kadar alınması, fazla alınan besin her ne olursa olsun vücutta yağ olarak depolanıyor.


    Taze sıkılmış meyve suları, süt ve ayran içilmesi, içecek olarak vücudun ihtiyacı olan vitaminleri sağlıyor. Saydığımız bu önerilere dikkat ederek yaşamak fazla kilo alımını durdurmakla kalmıyor. Daha genç, daha sağlıklı bir vücut yapısı olarak geri dönüyor.
 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık