Arda Turan olayına ilişkin Berkay’dan çarpıcı bir itiraf: Pişman olacağım şeyler yaşayabilirdim

Geçen yıl futbolcu Arda Turan ile yaşanan olaydan sonra mahkemede bulunan Şarkıcı Berkay, “O an kızsaydım belki daha çok pişman olacağım şeyler yaşayabilirdim” dedi.

Şarkıcı Berkay, Okan Bayülgen’in “Nokta” programına konuk oldu. Arda Turan ile tartışan ve mahkemede bulunan Berkay, konuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Geçen yıl Turan’ın Berkay’ın eşi Özlem Ada Şahin’e “Evli olmasaydım seni kaçırmazdım. Çok güzel bir kızsın.” .

“KAYDETECEĞİM ŞEYLERİ YAŞAYABİLİRİM”

Olayda sakince davrandığını söyleyen Berkay, “Bu olay olduğunda sırtım döndü. Birisine karşı olayım olmadı. Ben kavga etmedim. Bunu mahkemede söyledim. Kızgın olsaydım an, belki daha çok pişman olacağım şeyler yaşardım. ” Kaygı ya da paniğe neden olacak şekilde silahla ateş etme, ruhsatsız silah bulundurma, kasten yaralanma suçlarından 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılırken, 33 yaşındaki futbolcu cinsel taciz suçundan beraat etti.

“BAZI KARARLARA İTİRAZ EDECEĞİZ”

Tecrübeli futbolcunun aldığı bazı cezalara itiraz edeceklerini belirten Berkay, “Sanırım üç suçtan ortalama üç yıl hapis cezasına çarptırıldı. İtiraz edeceğimiz şeyler olacak. Cinsel taciz ve yaralamaya teşebbüs. Temyiz yolu açık. Bu karar nihai değil. Mahkeme bu kararı inceleyecek. Yaralanma suçundan daha az ceza aldı. Cinsel taciz suçundan beraat etmek doğru değil Bu kadar suçun aynı kişi tarafından işlenmesi ve verilen cezanın uygun olmaması, kamuoyuna tam güvenim var.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*