Bakan Koca, korona tedavisi gören sağlık çalışanının görüntüsünü paylaşarak vatandaşları uyardı

Koronavirüs vaka ve ölüm sayısındaki hızlı artış devam ederken, sık sık uyarıda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sonunda yoğun bakım servisinden ağlayan görüntüler paylaştı. Koca, “Bugün eski normallerimizden uzaklaşmazsak yarın sevdiklerimizle asla kapanmayacak mesafelere girebiliriz” uyarısında bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından paylaştığı Koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gören bir hastanın görüntüsü ile önlemlere uyum çağrısı yaptı. Mesafe ve temizlik kurallarına uymak kendimize, sevdiklerimize ve ülkemize karşı vicdani sorumluluğumuzdur. Bu sağlığımızın ve sosyal hayatımızın teminatıdır. “değerlendirmesini yaptı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ KELİMELERİ GÖZDÜ

Bakan Koca’nın paylaştığı videoda solunum desteği alan hasta, “İnsanların sevdiklerini bir araya getirmelerini istedim. Gönül ve canla çalıştım. Şimdi sevdiklerimle buluşmak için günleri sayıyorum. Ne oldu? Herkes bizim gibi özverili olsaydı olurdu. Kızımın büyüdüğünü görmek istiyorum. ” açıklamada bulundu.

TÜRKİYE’DE MEVCUT DURUM

Ülkemizde koronavirüs vaka ve ölüm sayıları artmaya devam ediyor. 20 Kasım’da hasta sayısı 5103 olarak açıklandı. Böylece toplam hasta sayısı 435 bin 273’e ulaştı. 141 kişinin hayatını kaybetmesiyle toplam ölü sayısı 12 bin 84’e çıktı. Günlük ölü sayısı rekor kırdı. 20 Kasım’da açıklanan son 24 saatlik verilere göre 19 Nisan’daki en yüksek ölüm sayısını aşarak; 5103 yeni hasta tespit edildi ve ölü sayısı 141 oldu. Böylece Türkiye’de koronavirüste hayatını kaybedenlerin sayısı 84 ila 12 bin olurken, toplam hasta sayısı 435 bin 273’e yükseldi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*