Doktor, iki korona hastasını öldürdü; Sakin Bir Şekilde mahkemede nedenini açıkladı

Almanya’da 47 ve 50 yaşlarındaki iki ağır hasta korona hastası tedavi gördükleri hastanede ilgili bölümün başhekimi tarafından öldürüldü. Kaldırıldığı mahkemede hastaları öldürdüğünü itiraf eden doktor, “Daha fazla acı çekmemeleri için yaptım” dedi.

Almanya’nın Essen kentindeki üniversite hastanesinde akıllara durgunluk veren bir olay meydana geldi. Hastanede, ilgili bölümün 44 yaşındaki başhekimi, 47 ve 50 yaşlarında ağır hasta olan iki erkek korona hastasını ‘ölüm iğnesi’ ile öldürdü. Ölümlerin 13 ve 17 Kasım’da meydana geldiği belirtilirken, başhekim “Hastaların acısını dindirmek istedim” dedi. İki hastanın durumunun ağır olduğu ortaya çıktı ve doktor ölüm atışı yapmadan önce yakınlarına “Hastana veda et” dedi.

HASTANEDEN YAPILAN AÇIKLAMA

Essen Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili önlem alırken, hastane de soruşturma başlattı. Cinayet soruşturmasını başlatan polis kayıtlarında, “Doktor hayatlarının son döneminde iki hastaya kasten ve yasadışı olarak ilaç vermiştir” yazılırken, hastane başhekim hakkındaki soruşturmayı doğruladı. Hastaneden yapılan açıklamada, “Her iki durumda da, doktorun ölümü hızlandırmak için ölüme yaklaşan iki hastaya ilaç verdiğine dair şüpheler var.”

NEDEN MAHKEMEDE ANLATILDI

Essen Hastanesinde Almanya ve çevre ülkelerden ağır korona hastaları tedavi edilmektedir. Çarşamba günü gözaltına alınan ve bir gün sonra yargılanan doktorun, bunu hasta ve yakınlarının bir daha acı çekmemesi için yaptığını söylediği belirtildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*