Erdoğan talimat verdi, hazırlıklar devam ediyor: 2021 reform yılı olacak

Başkanlık kaynakları: Yeni yılın ilk günlerinden itibaren üzerinde çalıştığımız kapsamlı reformları hayata geçireceğiz. Yapısal sorunları bütüncül bir yaklaşımla ele alarak daha etkili sonuçlar elde edeceğiz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlatılan hukuk ve ekonomi alanında yeni reformların 2021’in ilk günlerinde hayata geçirilmesi planlanıyor. 2021’in, reformların birbiri ardına uygulanacağı bir yıl olması bekleniyor. Adalet Bakanlığı İnsan Hakları Eylem Planı hazırlıklarını sürdürürken, Hazine ve Maliye Bakanlığı ekonomide yapılacak reform için çalışıyor. Hem yerli hem de yabancı girişimciler açısından yatırım ortamının her açıdan iyileştirilmesi için adımlar atılacaktır. Yeni ekonomik reformlar kapsamında Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan geçtiğimiz hafta TÜSİAD ve TOBB yetkilileri ile bir araya gelerek iş dünyasının beklentilerini aldı. Bakan Gül ayrıca Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın yanı sıra azınlık cemaatlerinin ruhani liderleri ve vakıf temsilcileriyle bir araya geldi. Bakanlar önümüzdeki hafta MÜSİAD temsilcilerini dinleyecek.

“BÜYÜME HEDEFİMİZE ULAŞACAĞIZ”

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, yasal ve ekonomik reformların yeni döneme hazırlık olduğuna işaret ederek, “Ekonomideki kırılganlıkları en aza indirecek, güçlü, dengeli ve sürdürülebilir ekonomik büyüme hedefimize ulaşacağız. Ekonomi politikalarında güven ve inanılırlık kazanmaya daha fazla odaklanarak şeffaflığı ve öngörülebilirliği artırıyoruz. “Attığımız adımlarla para ve maliye politikaları arasındaki koordinasyonu daha da güçlendiriyor, politikalarımızı da istişareye dayalı ve daha katılımcı bir anlayışla ilgili tüm tarafların katkılarıyla oluşturuyoruz.” Cumhurbaşkanlığı kaynakları, ekonominin potansiyelinin gerçekleşmesini engelleyecek ve kapsamlı bir yapısal gündem geliştirecek süreci tüm paydaşların katılımıyla başlattıklarını belirterek, “Üzerinde çalıştığımız kapsamlı reformları ilk günlerden itibaren hayata geçireceğiz. yeni yılın. Yapısal sorunları bütüncül bir yaklaşımla ele alarak daha etkili sonuçlar elde edeceğiz. ”

OCAK AYI MECLİS GÜNDEMİNE GELİYOR

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde açıklanması planlanan eylem planının yasalaşma süreci de yeni yılın ilk günlerinde başlayacak. Özgürlük ve güvenlik hakkı, adil yargılanma hakkı, ifade özgürlüğü, kadın, engelliler ve gençlerin haklarının geliştirilmesi gibi konularda gerekli yasal düzenlemeler Ocak ayından itibaren Meclis gündemine getirilecek. .

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*