İstanbul’da sinir bozucu manzara! Cenazeler İBB otobüsleri ile taşınır

Koronavirüs salgınında vaka ve ölüm sayısının rekor kırdığı gün İstanbul’da sıra dışı bir görüntü yaşandı. İstanbul’da 231’i bulaşıcı hastalık olmak üzere 493 kişinin hayatını kaybettiği İBB’nin otobüsünün bagajında ​​cenazelerin taşındığı görüldü.
Koronavirüs vakalarındaki artışın patladığı İstanbul’da unutulmaz bir olay yaşandı. 26 Kasım’da İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı’na sağlık kurumlarından bulaşıcı hastalık koduyla bildirilen ölü sayısı 231 idi. Bugün İstanbul’da 493 kişi hayatını kaybetti. 2019’un aynı gününe göre ölü sayısının iki kattan fazla arttığı İstanbul’da alışılmadık bir manzara yaşandı. Rahatsız edici görüntülerde cesetlerin toplu halde İBB otobüsleri ile taşındığı görüldü.

İMAMOĞLU GÜNDEME GETİRİYORDU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir süredir İstanbul’da enfeksiyon hastalıklarından ölenlerin sayısını paylaşıyor. Türkiye Sağlık Bakanlığı genel olarak Kovid tanımlı toplam 19 korona verisi ile görüşmelerde İstanbul’da ölüm sayısından fazla ölümün gerçekleşmesi başladı.

Bu konu dün yapılan Bilim Kurulu toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya soruldu. Bakan Koca, “Bu dönemde vatandaşa verdiğimiz tüm rakamların doğru olduğunu söylemek istiyorum. Bu noktada herkes, 83 milyon kişi ve yönetici üzerine düşeni yapmak için çabalamalı. Herkes eyleme odaklanmalı. . ” artış tabloya da yansıdı. 2019’a göre bu yıl ölenlerin sayısında büyük bir fark vardı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*