Resmi Gazete’de yayımlandı: 12 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından merkezi yerleştirme ile Sağlık Bakanlığı, 7 bin hemşire olmak üzere 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruya göre; ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde tercih edilebilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonları ve başvuru koşullarını içeren KPSS-2020/14 Tercih Rehberi internet sitesinde yayınlanacak. ÖSYM.

 

Adaylar 1-7 Aralık tarihleri ​​arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM web sitesinden T.C. Kimlik numarasını ve şifresini girerek yapacak.

Posta ile veya elden teslim ile ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığına gönderilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

 

BAKAN KOCA PAYLAŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, hangi personelden 12 bin sağlık personeli alacağını belirtti. Bakan Koca’nın paylaşımında; “Bakanlığımıza 14 branşta 7.000 hemşire, 1.700 ebe ve 2.864 sağlık teknisyeni / teknisyeni, 12 bin sağlık personeli alacaktır. Tercih Rehberi yayınlandıktan sonra görüşmesiz randevular alınacaktır. Pandemi mücadelemizin bu zor günlerinde randevular bizi güçlendirecek. ” dedim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*