Son dakika: Emekli Sandığı kapsamındaki vatandaşların emekli maaşları erken ödenecek

Son dakika: Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 31 Aralık Perşembe günü saat 21: 00’de başlayacak ve 4 Ocak 2021 Pazartesi gününe kadar sürecek sokağa çıkma yasağı nedeniyle vatandaşların emekli maaşlarının karşılandığını açıkladı. Emekli Sandığı tarafından erken ödenecektir.

Emekli Sandığı kapsamında emekli maaşı alan emekli, dul ve yetimlerin emekli maaşlarının her ayın 1’i ile 5’i arasında Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödendiğini hatırlatan Bakan Selçuk, “Emekli sandığı aylıkları arasında ödenecek 1 ve 3 Ocak sokağa çıkma yasakları öncesi Böylelikle banka şubelerinde yaşanan kısıtlamaların ardından yaşanabilecek yoğunluğu önleyeceğiz. “dedi.

ÖDEMELER BUGÜN BAŞLIYOR

Bu kapsamda emekli maaşını bugün her ayın ilk günü alanlara, 2. ve 3. günlerini 30 Aralık 2020 Çarşamba günü alanlara ve kendi ödeme günlerinde 4. ve 5. gün ödeme alanlara , yani 4 ve 5 Ocak 2021. Ödeme yapılacaktır.

EMEKLİLİK FONU NEDİR?

Emekli Sandığı Maliye Bakanlığına bağlı bir kurum iken, Türkiye’deki emekli memurların sosyal güvenliğinin sağlanmasından sorumlu kurumlar ise 16 Mayıs 2006 5502 Sosyal Güvenlik İdaresi ve Çalışma Kanunu ve T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu Sosyal Güvenlik Kurumuna devredilmiştir. Bu tarihten itibaren Bağ-Kur, SSK ve Emekli Sandığı tek çatı altında toplandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*