Son dakika! Kılıçdaroğlu’nun Dokunulmazlık beyanlarına sert cevap: Kaldırmazsan sadakatsizsin, haindir

Son dakika! Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, dokunulmazlığının kaldırılacağı yönündeki açıklamalara sert yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, “Dokunulmazlığımı kaldırmazsan onur duyarsın, hainsin, korkar mıyım?” ifadeleri kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin meclisteki grup toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Dokunulmazlığının kaldırılacağı açıklamalarını değerlendiren CHP lideri konuşmasında, “Dokunulmazlığımı kaldırmazsan onur duyarsın, sen hainsin; senden korkar mıyım? Ruhum var , ülkem için bayrağımı feda et. ” her kişiyi görmenin önemli olup olmadığı. Hangi kimlikten olursa olsun her kimliğe saygı duyulacak CHP esastır. tutkumuz Türkiye, Türkiye’de yaşıyoruz. tutkumuz vatanımız, bayraklar. Bizi tarihe yükleyen bir sorumluluk var. Adalet yeteneğine sahip kişilerin hakimiyetindedir. Hukuku değil, vicdanın sesini yalnızca yargıçlar dinlemelidir.

“BU HAKİMLERİ TEBRİK ETMEK BİZİM GÖREVİMİZ”

Bostancı-Dudullu metro inşaatında iki işçi hayatını kaybetti. Aileleri, bizi yalnız bırakmayın, davamızı izleyin dediler. Dün tarihi bir karar çıktı. 5’li çete olarak tanımladığımız grup tarafından inşa edilen taşeron firma yöneticileri ve alt yükleniciler, gecikmeksizin 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Adalet bir şekilde yerini bulur. Davamızı izleyin, karşı tarafın çok güçlü olduğunu söylediler, ölüleri suçlu ilan edebilirler. Bu yargıçlar vicdanının sesini dinlediler. O hakimleri tebrik etmek görevimizdir.

“VALİ SICAK SİYASETE GİRMİYOR”

Bir Vali, bulunduğu eyaleti temsil eder. Vali sıcak siyaset yapmaz. Bulunduğu yere eşit mesafede. Adalet ölçüsü onaylandı. Valinin bir devlet adamı gibi davranması gerekiyor. Valilik sıradan bir görev değil. Diyarbakır Valisi açıklama yaptı. Mesele işsizlik değil, işi sevmemek. Sonra il başkanını aradım ve gerçekten böyle bir resim olup olmadığını sordum. Hayır dedi efendim. Geçici bir iş ilanı olduğunda, kilometrelerce kuyruk olduğunu söyledi.

“ON BİN KİŞİ YATAK AÇILIYOR”

Dünyada bu kadar çok işsiz insan var. Sadece Diyarbakır’da mı yok mu? On binlerce kişi aç yatıyor. Hak arayanların önüne bir baraj koyarsınız. Gebze’de işçiler işsizdi, bir kısmı ücretsiz izinliydi. Hak arayanlar engellenir. Şiddet kullanırlarsa haklısınız diyeceğiz. Bu insanlar hak istiyorlar, ekmek istiyorlar ama şiddet içeriyorlar. İnsanlara saygı duymalıyız. Gemilerimizden biri uluslararası sularda yasadışı olarak durduruldu ve arandı.

“Almanya ve İtalya’yı şiddetle kınıyoruz”

Neler oluyor beyler? İsrail’de de benzer bir olay yaşandı. İsrail vatandaşlarımızı aradı ve öldürdü. Dava açtık ne oldu? Gece yarısı mecliste geçirilen yasa ile dava terk edildi. İsrail telafi etmedi, bir vakıf göster ve oraya bağış yapacağım dedi. Almanya ve İtalya’yı şiddetle kınıyoruz. Bu konuda hükümetten çok net bir cevap bekliyoruz. Batı’nın bu konuda çifte standardı olduğunu çok iyi biliyoruz. Bunu AB’ye de söyledim. En açık örnek Kıbrıs’tır. Tek ses CHP’dir. Türkiye’de çalışıyorlar, gürlediler, kapının arkasında bir emriniz var mı, oraya vardığınızda soruyorlar.

“ÖĞRETMENLER KANITTA LİDERLERDİR”

Bir ulusun en zengin kaynağı, yetişmiş insan gücüdür. Petrol bulunan ülkeleri görüyorsunuz. Ancak eğitimli insan gücünün olmaması nedeniyle, bu petrolün başı beladaydı. Sanat ve kültür üretemezler. Eğitimli insan gücünü yetiştiren öğretmenler.

“SAYGI GÖSTERİLEN TÜM ÜLKELERDE ÖĞRETMENLER KULLANILMAKTADIR”

Bu nedenle öğretmenler tüm saygı duydukları ülkelerde değerlidir. Öğretmenler sadece çocuklarımızı büyütmez. Onlar aynı zamanda içinde bulundukları toplumun kanaat önderleridir. Kırsal veya kasabadan biri öğretmenin kapısını çalar. Öğretmenin ayrıca hiçbir mesleğin başarısız olma şansı vardır. Öğretmen çocuğu bütün sevgisiyle kucaklar, sorunlarını çözmeye çalışır, anne ve babanın görevini üstlenir. Öğretmen aynı zamanda hepimiz için bir ilham kaynağıdır. Resmi ve müziği sevdiriyor. Bize sorunların nasıl çözüleceğini öğretir. Öğretmenin ayrıca toplumun bugününü ve geleceğini belirleyen bir unsuru vardır. Aydınlanmamızın kaynağı da öğretmendir.

“ÇOCUKLAR 18 YILDIR KONU OLARAK KULLANILMIŞTIR”

Hep Türkiye’nin beş temel sorunundan bahsediyoruz. Bunlardan biri eğitimdi. Eğitim, bir ülke dünyada söz sahibi olmak istiyorsa eğitime önem verilmelidir. Finlandiya, 21. yüzyılda eğitimde en büyük devrimi gerçekleştiren ülkedir. CHP olarak Türkiye’de eğitim reformunu gerçekleştiren bakandı.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*