Ulus Çarşısı’nın kapandığından habersiz Bulgarlar eli boş döndü.

Cuma günleri Edirne’de kurulan ve binlerce Bulgar vatandaşının alışverişe geldiği Ulus Çarşısı’nın kapanış dönemi uzatıldığında pazara gelen Bulgar vatandaşları eli boş döndü.

Dünyayı ve ülkemizi tam anlamıyla ele geçiren koronavirüs salgınını aşmak için Bakanlıklar dışındaki İl Hijyen Kurulları karar vermeye devam ediyor. Edirne Valiliği İl Sağlık Hizmetleri Kurulu, Cuma günleri Edirne’de kurulan Ulus Çarşısı’na şehir dışından çok sayıda esnaf ve vatandaşın gelmesi ile kirlenme riskinin artması üzerine çarşıyı iki haftalığına kapatma kararı aldı. Bu hafta açılması planlanan piyasanın, alınan ek kararla ikinci talimata kadar kapatılmasına karar verildi.

BULGARLAR ELLER SERBESTDİRulus çarşısı

Kapanış süresinin uzamasının farkında olmayan Bulgar vatandaşları, geldikleri pazarın kapandığını görünce şok oldu. Pazardan eli boş dönen Bulgar vatandaşları, alışverişlerini şehir merkezinde yaptı.

BULGARİSTAN VATANDAŞLARI TARAFINDAN SEÇİLMİŞTİR

Kapatılan Ulus Pazarı, özellikle Bulgar vatandaşlarının gözde mekanlarından biri haline geldi. Edirne’ye gelen ve Edirne’den giysiden züccaciye, temizlik ürünlerinden sağlık ilaçlarına kadar neredeyse tüm ihtiyaçlarını karşılayan Bulgar vatandaşlarının tercihi Ulus Çarşısı oldu. 1 ayda Edirne’ye gelen Bulgar vatandaşlarının sayısı 232 bin 324’e ulaştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*