20 Şubat 2018, Salı

Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde

Ev Aydınlatması nasıl olmalıdır?

Ev Aydınlatması nasıl olmalıdır?

Ev kişinin uzun zaman vakit geçirdiği mekan olması nedeniyle tasarımından, aydınlatmasına kadar bir çok unsuru göz önüne almamız gerekir. Evin bütünlüğünü oluşturan eşyalara ne kadar özen gösteriyorsak ev aydınlatması için de aynı özeni göstermemiz gerekir. Evin aydınlatması kişinin iç huzurunu dahi etkilemektedir. Bir çok kişi karanlık, kasvet ortamı sevmez. Bunun için her odanın kendine özgü bir aydınlatma seviyesi olduğunu unutmamalı, seçtiğimiz aydınlatma armatürünün de seçimini buna göre yapmalıyız.

Eve girdiğimizde bizi karşılayan holün aydınlatması çok fazla ışık isteği olmayan yerler olması nedeniyle fazla aydınlığa ihtiyacı yoktur. Holde obje varsa aydınlatma ile vurgularını sağlayabiliriz. Ev içerisinde merdiven var ise led aydınlatma ile basamak aydınlatması sağlanabilir. Çalışma odalarının aydınlatma seviyesinin yüksek olmasına özen gösterilmeli. Ek olarak masa aydınlatması abajur kullanılmalıdır. Yatak odasının aydınlatması daha romantik, huzur sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır. Işığınızın gözü yormayan, dinlendirici özellikte olması gerekir. Lambaderi yatak odası mobilyanıza uygun seçerek odanızda güzel bir görüntü oluşturtmanız mümkün.

Mutfak aydınlatması ise yemek masası üzerine şık bir armatür yerleştirebilirsiniz. Sarkık ve uzun armatürler yemek masası üzerinde şık duracaktır. Aynı zamanda spot lambalarından da faydalanabilirsiniz. Evimiz de en çok göze hitap eden alan olan salon aydınlatması ise yorucu ve rahatsızlık vermemesi gerekir. Şık bir avize kullanarak salonu mobilyalarınızla kombin yapabilirsiniz.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık