Alman medyasından Türk İHA ve SİHA’lara övgü: Avrupa ülkeleri başa çıkamıyor

Alman medyasında yer alan bir analizde Türk İHA ve SİHA’lardan övgüyle bahsedildi. Analizde Ermeni askerlerinin sihai siperlerinden ayrılamadığı için, Türkiye’nin savaşın seyrini değiştiren sihai sayesinde, Avrupa ülkelerinin mevcut Türk sihai ile baş edemediği kaydedildi.

Almanya’da yayın yapan ve SİHA’ların dünyadaki etkisini anlatan Tagesschau haber sitesinde yayınlanan haberde, Türk SİHA’ları hakkında önemli açıklamalara yer verildi. Türkiye’de insansız hava araçlarının analizi ile diğer silah ve askeri teçhizatın koordineli bir şekilde çok iyi kullanıldığı belirtildi.

ERMENİ KUVVETLERİ SİHA’LARIN ETKİSİ İLE YAKINDA ÇEVREDİ

Ermenistan ile Azerbaycan arasında Türkiye’nin Azerbaycan’a verdiği sihai zaferi nedeniyle Azerbaycan’ın zaferi üzerine yaşanan gerilimin büyük bir katkı sağladığını ifade ederken, “Sihai etkinliğinin artmasıyla Ermeni kuvvetlerinin siperlerine gömüldü” ifadeleri kullanıldı. Azerbaycan’ın çatışmalarla ilgili yayınladığı videolarda drone’ların etkisinin açıkça görüldüğü ve drone’ların 185 Ermeni tankını hedef aldığı da analize dahil edildi.

SİHA’LARLA TÜRKLER SAVAŞ EVRESİNİ DEĞİŞTİRDİ

Yoranaliz’e göre savaşın gidişatına da yön veren sihai uzmanları Türkiye’de üretilen sihai sayesinde Avrupa devletlerinin bu durumda henüz hazır olmadığı kaydedildi. Türkiye’nin sihai noktası cephede olduğu birçok Avrupa ülkesinde dile getirildi.

AVRUPA ÜLKELERİ TÜRK SİHA’LARI İLE KOŞU YAPAMAZ

Avrupa ülkelerinin silahlanma konusunda çalışmaları gerektiği belirtilirken, mevcut koşullarda Avrupa ülkelerinin hiçbir hava savunma sisteminin Türk SİHA’ları ile baş edemeyeceği de belirtildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*