“Aşı olmamak hainliktir, onlara kız vermeyeceğiz.” Sönmez’e dava açıldı

Prof.Bingür Sönmez yaptığı açıklamada Adıyaman Kahta Tüketicileri Derneği Şube Başkanı Mehmet Öztürk tarafından dava edildi.

Tüketiciler Derneği Kahta Şubesi Onursal Başkanı Mehmet Öztürk, 27.12.2020 tarihinde Bingür Sönmez’in de katıldığı bir televizyon kanalında aşı olmak istemeyenlerin vatan haini olduğunu söyleyerek suç duyurusunda bulunduğunu iddia ederek suç duyurusunda bulundu. hedef tahtası.

“KİŞİLER TARAFINDAN ADANA GİRİLDİ VE HOSTING”

Aşı yaptırmak istemeyenlere kız bile verilmeyeceğini söyleyen Öztürk, Sönmez’in aşının üreticisi olarak hareket ettiğini belirterek, “Prof. Bingür Sönmez, 27.12.2020 tarihinde katıldığı bir televizyon programında, ‘Muhtemelen Ocak ayında herkes aşı olacak, onlara kız bile vermeyeceğiz, resmi makamlara bile giremeyecekler, okula gidemeyecekler, dokunulmazlığı nedeniyle yaptırma şansımız yok. insan vücudu, bir kanun çıkarma ve herkesin yapacağını söyleme şansımız yok ama biz kurallar koyacağız, giremeyecekler, otobüse binemeyecekler, yararlanamayacaklar Aşı olmak istemeyenleri hain ilan etti, halk arasında korku ve panik yarattı, insanları suç işlemeye kışkırttı, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etti, halkı aşağıladı ve halkı alenen kışkırttı. kanunlara uyun.

“AŞI OLMADIĞIM HASTA TEDAVİSİ OLDUĞUM ANLAMINA GELMEZ”

Aşılama tarihine baktığımızda 1996 yılında yapılan bir araştırmaya göre aşılama çalışmaları baştan sona ortalama 10 yıl sürmektedir. Tüm bu benzer olayları ve aşılarla ilgili süreçleri görmezden gelerek, aşının üreticisi, ithalatçısı ve ihracatçısı olarak hareket ederek halkı aşı yapmaya zorladı ve aşı yaptırmak isteyenlerin cesaretini kırdı. Geçmişten günümüze aşılara, ilaçlara ve açıklamalara bakıldığında aşıya kişisel olarak güvenmek mümkün değildir. Şahsen aşı olmuyorum. Aşı yapmazsam bu hain olduğum anlamına gelmez, aşı yapan her vatansever ya da aşı yaptırmayan bir hain değilim. Aşı olmadığım için hain değilim. Ben hain olmadım ve olmayacağım. Şüpheliler aşı olmak istemeyenleri hedef tahtasına koydu, aşı yaptırmak istemeyenler ise ağır suçlamalarla aşağılandı, tecrit edildi ve hain ilan edildi. Bu nedenle sanık hakkında kamu davası açılarak cezalandırılmak için suç duyurusunda bulunulması gerekiyor. “Dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*