Bakan Soylu’dan, “Koronavirüs kısıtlamaları ne zaman bitecek?” Soruya temkinli cevap

Son dönemde vatandaşlar ve esnaf tarafından merak edilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Koronavirüs kısıtlamaları ne zaman duracak?” soruyu yanıtladı. Dikkatli bir şekilde konuşan Soylu, “Kısıtlamalara karşı daha sabırlı olmalıyız. Belli bir veriye ulaştığımızda onu kademeli olarak esneteceğiz” dedi. Soylu da yaz için umutlu konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Haber Global ekranlarında yayınlanan Candaş Tolga Işık’ın sunduğu ‘Az Konuştum’ programına konuk oldu. Bakan Soylu, “Kısıtlamalar ne zaman kaldırılacak?” soruyu yanıtladı.

“KISITLAMALARDAN SONRA CİDDİ İNİŞ VAR”

Noble koronavirüse kendini geçirdiğinin altını çizerek, “Koroyu geçirdim. Annem 61 gündü hala makinelere bağımlı. Kısıtlamalar aldığımız için çok ciddi bir düşüş kararı aldık. Türkiye Avrupa’ya kıyasla ciddi bir mücadele veriyor. Burada. Hastalık önlemlerini gevşettiğimiz andan itibaren mutasyonun nereye gideceğini ve mutasyonun nereye gideceğini bilmiyoruz, asayiş ve güvenliğin sağlanması bizim için çok önemli.İkincisi sağlık sisteminin sürdürülebilirliği bizim için önemli. Dedi.

“KISITLAMALAR İÇİN DAHA FAZLA SABIR”

Kısıtlamaların kalkması konusunda temkinli konuşan Bakan Soylu, “Kısıtlamalara biraz daha sabırlı olmalıyız. Açarsın, bir ay sonra kapatırsın, iyi bir şey değil. İniş vaat ediyor, gereceğiz. belli bir veriye ulaştığımızda yavaş yavaş. Parti kongreleri de önlemler alınarak yapılıyor. ” ifadeleri kullandı.

“UMUT TURİZM SEZONUNA GÜÇLÜ GİRMEKTİR”

Davalar belli bir seviyeye gelene kadar kısıtlamaların devam edeceğinin altını çizen Soylu, “Umudumuz yaz ve turizm sezonuna güçlü bir şekilde girmek.” Dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*