Bakan Soylu’ya Kürşat Ayvatoğlu ile fotoğrafı soruldu: Fotoğraf çekmeden GBT alacak mıyız?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya; Kokain atışlarının ardından ikinci kez gözaltına alınan ve kendisini “pudra şekeri” ile savunan Kürşat Ayvatoğlu ile fotoğrafı soruldu. Soylu fotoğrafla ilgili olarak, “Her gün tanımadığım ve tanımadığım onlarca insanla fotoğraf çektim. Fotoğraf çekmeden önce GBT mi alacak mıyız? Kamuya ait olanların yüzde 99’u ‘çekemiyorum’ diyemiyor. resimler “. Çektiğimiz fotoğrafa bakmasınlar, yaptığımız işe bakın. ”

Lüks aracında kokain aldığı anların sosyal medyada yayınlanmasının ardından gözaltına alınan Kürşat Ayvazoğlu, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. “Aldığım kokain değil pudra şekeri” diyen Ayvatoğlu, araçtaki diğer kişilerin bu ifadeyi yalanlaması üzerine bugün tekrar gözaltına alındı. Ayrıca savcılık, kişiden kan, saç ve idrar örnekleri alındığını ve uyuşturucu kullanımına ilişkin rapor beklendiğini bildirdi. Ayvatoğlu’nun AK Parti üyesi Hamza Dağ’ın özel kalemi olduğu iddia edildi ve Dağ bu iddiaları yalanladı. Şahsın parti bürosunda çalışan bir personel olduğu açıklandı ve bu olayın ardından görevden alındı.

“GBT VEYA FOTOĞRAF ÇEKMEDEN ÖNCE ÇEKECEĞİZ”

Öte yandan Ayvatoğlu ile fotoğrafı ortaya çıkan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Sözcü’den İsmail Saymaz soruldu. Soylu konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Dün Samsun’da amcamı ziyarete gittim. Sabah Çakallı’da kahvaltı yaptım. Tanımadığım onlarca kişi ile fotoğraf çektim, bilmiyorum. Tanrım, hangi yüzyılda yaşıyoruz? Partiye, karargahta, benimle merkezde gittim, bu işlerin muadili olduğunu sanmıyorum, kimse alabilir mi, almadın mı? Kiminle çektiğini biliyor musun Adam bugün seninle fotoğraf çekecek, yarın deli olacak, öldürülecek, sorumlusu sen misin? Ya da adam geçmişte bir iş yapmış, GBT (Genişletilmiş Bilgi Taraması) çekmeden önce bir fotoğraf?

“TOPLULUĞA İYİ OLANLARIN% 99’u ‘FOTOĞRAF ÇEKEMİYORUM’ DEMİYOR

Büyük bir burun yapmayız. Vatandaşımız geliyor, “Fotoğraf çekebilir miyiz?” “Buyurun” diyoruz. “Hayır, almam” dersek ne olur? Politikacı olmayan, ancak kamuoyuna çıkanların yüzde 99’u bunu söyleyemez. “Prensibim değil, almıyorum” diyen kimseyi görmedim. Sonuçta insanlar ne istiyor? Para pul istemez. Bir fotoğraf çektirmek istiyorlar, biz çekiyoruz.

“ÇEKTİĞİMİZ FOTOĞRAFA DEĞİL YAPTIĞIMIZ İŞLERE BAKIYORLAR”

Çektiğimiz fotoğrafa bakmasınlar. Ya da fotoğraf çekenlere bakmamalılar. Yaptığımız işe bakmalarına izin verin. Ne yaptık? Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonlarının yapıldığı dönemdeyiz. Yalnızca bu ayın bir haftasında 4.600 kişi uyuşturucu satıcılarından ihraç edildi. Halen 80 bin kişi uyuşturucu ticaretinden cezaevinde. Bu küçük bir sayı mı? ‘Türkiye uyuşturucuyla mücadelede hükümeti yerine getirmiyor’ diyen tek kişi sensin. Sadece bir kişi!

“YAPILMASI GEREKEN ÇÜRÜŞMİŞ ELMAYI SIRALAMAKTIR”

İşte yapılması gerekenler. Elbette çürük elma çıkar. Çürük elmayı çıkarıyoruz. Çürük elmaların diğerlerini çürütmesini durdururuz. Toplum, çürümüş elmaları toplamayanları görür ve yargılar. “

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*