Bu ülkede evli çiftler ayrı yataklarda yatıyor! Sebebinin ne olduğunu görün ?

Doğu Asya’nın binlerce yıllık kültüre sahip ada ülkesi Japonya’da evli insanların uyku şekli biraz farklı. Bu ülkede evli çiftler ayrı yataklarda uyumayı tercih ediyor. Peki ama neden? İşte cevap.

Japon çiftlerin ayrı uyumaya karar vermelerinin ilk nedeni budur. Eve geç geldikleri veya sabah erken saatlerde işe gitmeleri gerektiği için eşlerini rahatsız etmek istemiyorlar.

Çünkü bu durum çiftlerden birinin kaliteli bir uyku alamamasına neden olabilir ki bu her iki taraf için de rahatsız edici bir durumdur.

Bu nedenle geceyi farklı odalarda geçirmeyi tercih edebilirler. Bu, rahatsız edilmeden sağlıklı bir uykuya sahip olmalarını sağlar.

Bilim adamları, annelerle uyumanın daha iyi özgüven, daha hızlı bağımsızlık ve okulda başarıya katkıda bulunduğunu savunuyorlar.

Japonlar rahatsız edilmeye dayanamadıklarını ve kaliteli bir uykunun onlar için çok önemli olduğunu savunuyorlar. Diğer bir neden de Japonların yüzyıllardır futon dedikleri tek katlı yataklarda uyumaya alışmış olmalarıdır.

Öyle ki birçok Japon bugün hala bu yatakları tercih ediyor. Bu, evli çiftlerin ayrı yataklarda uyumasını normal hale getirir. Çok küçük evlerde yaşamalarına rağmen ayrı yataklarda yatma kültüründen vazgeçmezler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*