Çin, 8 ay sonra ilk kez koronavirüsten ölüm bildirdi

Koronavirüs salgınının başlangıç ​​noktası olan Çin’de Mayıs ayından bu yana ilk kez koronavirüs ölümü bildirildi.

Alınan tedbirler ve testlerle salgını kontrol altına aldığı belirtilen ülkede 138 kişinin enfekte olduğu açıklandı. Bunun Mart ayından bu yana kaydedilen en yüksek günlük vaka sayısı olduğu belirtildi.

BUGÜN ÇİN’E KİM UZMANLARI GELECEK

Virüsün kaynağını araştırmak için bugün Dünya Sağlık Örgütü (WHO) uzmanlarından oluşan bir heyetin Çin’e gelmesi bekleniyor.

Muayeneyi engellemeye çalıştılar

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, geçtiğimiz hafta İsviçre’nin Cenevre kentindeki DSÖ genel merkezinde düzenlenen çevrimiçi basın toplantısında, Çin’in koronavirüsün kökenini inceleyen uluslararası uzman ekibinin tamamlamadığını belirtti. Ülkeye girmek için gerekli izinleri, “Bugün Çinli yetkililerin ekibin Çin’e gelmesi için gerekli izinleri henüz tamamlamadığını öğrendik” dedi.

Virüsün kökenini gizlemekle suçlanıyorlar

Çin, virüsün kökenini gizlemekle ve virüsle ilgili kendi hikayesini uluslararası kamuoyuna empoze etmekle suçlanıyor. Koronavirüsün 2019 sonunda ortaya çıktığına inanılan ülkede, virüsün kaynağını örtbas etme şüphelerinin olduğu bir dönemde de tartışmalar ortaya çıktı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*