Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor: Bir de masada 13 vatandaşı öldüren terör örgütüne son verecek bir strateji var.

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak olan Bakanlar Kurulu’nun ana gündem maddesi Gara’da 13 vatandaşımızın şehitliği ve terör örgütünü sona erdirecek operasyonlar olacak. Salgındaki kademeli gevşemenin ele alınacağı toplantıda yeni anayasa, reform çabaları ve doların 7 liranın altına düşmesi de değerlendirilecek.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanıyor. Toplantının ana gündem maddesi, terör örgütü PKK tarafından Gara’da bir mağarada 13 vatandaşın öldürülmesi olacak.

HULUSİ AKAR BİLGİLENDİRECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Terör örgütünün boyunduruğundan kurtulmak için yeni stratejiler geliştiriyoruz” sözlerinin ardından, Milli Savunma Bakanı Hülüsi Akar’ın önümüzdeki dönemde örgüte yönelik olası operasyonlar hakkında bilgi vermesi bekleniyor.

Salgında kademeli gerilme de masada

Yine kabinenin bir diğer önemli gündem maddesi koronavirüsle mücadele olacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bugüne kadar alınan önlemlerin koronavirüs resmine yansıması, yerli aşı çalışmaları, mutant virüs ve aşılamaya ilişkin sunum yapması planlanıyor. Toplantıda il bazında kademeli esnetmenin hangi kriterlere göre uygulanacağı da görüşülecek.

YENİ ANAYASA, REFORM ÇALIŞMALARI VE DOLARLAR GÜNDEMDE

Taslak metni Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulan hukuk ve ekonomi alanındaki reformlar da kabine toplantısında tartışılacak. Ayrıca Erdoğan’ın tüm siyasi partilere, akademisyenlere, sivil toplum kuruluşlarına ve üniversitelere çağrıda bulunduğu ‘yeni anayasa’ toplantıda gündemde olacak. Ekonomi alanındaki gelişmelerin de ele alınacağı kabine toplantısında dolar kurunun 7 liranın altına düşmesi değerlendirilecek. Bir önceki kabine toplantısında da gündemde olan gıda fiyatlarının fahiş artışları konusunda atılan adımlar da görüşülecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*