Doktoru 1570 farklı numaradan arayarak taciz eden sanık, akli dengesizdi.

Kilis’te 7 yılda 1570 farklı sayıda nöbetçi doktoru tehdit ve taciz ettiği iddia edilen kişinin yargılandığı davaya devam edildi. Mahkemenin beklediği Adli Tıp Kurumu raporunda sanığın akıl hastanelerinin iyi durumda olduğu belirtildi.

Aslen Malatyalı olan Hacer Demirel, Cebrail Can K. ile üniversite hazırlıklarına gittiği sınıfta 19 yaşındayken tanıştı. Platonik aşk yaşayan Cebrail Can K, taciz ettiği Demirel’i üniversiteyi kazandıktan sonra yerleştiği Erzurum’da taciz etmeye devam etti. Hacer Demirel’in üniversiteden mezun olup Kilis Devlet Hastanesinde çalışmaya başlamasıyla Cebrail Can K, okuldan ayrıldıktan sonra takip ettiği genç doktoru taciz etmeye devam etti.

TACİZ DEVAM ETTİĞİNDE POLİSE BAŞVURULDU

2 dava açarak yedi kez uzaklaştırma cezasına çarptırılan Cebrail Can K, kendisini taciz etmeye devam ederken, Hacer Demirel geçen yıl ağustos ayında tekrar polise başvurdu. Şikayet üzerine gözaltına alınan ve 8 yıla kadar hapis cezasına çarptırılan Cebrail Can K, Adana’ya sevk edildi. Burada yapılan kontrolde Cebrail Can K’nin ruh sağlığının iyi olmadığı bildirildi. Ancak taciz mağduru olan hekimin avukatları, sanığın akli dengesiz olduğunu belirterek yeni bir rapor istedi. Bunun üzerine duruşmada İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan tutanak istendi.

YERDE ZİHİN MELEKLERİ

Sanık Cebrail Can K’nin 20,5 yıla kadar hapis cezasıyla yargılandığı davanın üçüncü duruşması bugün Kilis 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. İstanbul Adli Tıp Kurumu raporunun okunduğu, mağdur ve sanığın katılmadığı duruşma eksikliklerin giderilmesi amacıyla ertelendi. Duruşmanın ardından gazetecilere konuşan Hacer Demirel’in avukatı İslim Argıllı Suvat, “Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporda sanık Cebrail Can K’nın anlamını ve sonuçlarını anlayabilecek bir zihinsel düzeye sahip olduğu görüldü. “Raporla, sanığın suçu kasten işlediği ortaya çıktı.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*