Dosya dolandırıcılığına tıklayın! Google, sadece “sahte” içeriği öne çıkararak Türkleri zehirliyor!

‘Google Haberler’ sistemini kullanarak tıklamaları ve reklamları dolandıran haber sitelerine benzeyen web portalları, son zamanlarda kamuoyunda sıkça tartışılıyor. Sabah’ın haberine göre, “Ünlü isim öldü”, “Şu şirket iflas etti” gibi içerikleri kendi sitelerinde yayınlayan portallar, insanların hayatını suistimal ederek vatandaşların doğru haber alma hakkını engellemektedir. para kazanmak uğruna.
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Ali Murat Kırık, Sabah.com.tr’de konuyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.
‘Google Haberler’ sistemini kullanarak tıklamaları ve reklamları dolandıran haber siteleri gibi görünen web portalları, son zamanlarda kamuoyunda sıkça tartışılıyor. Sabah’ın haberine göre, sitelerinde ‘Ünlü isim öldü’, ‘Şu şirket iflas etti’ gibi içerikler yayınlayan portallar, insanların hayatını suistimal ediyor ve vatandaşların yalan haberle doğru haber alma hakkını engelliyor. Ali Murat Kırık, Sabah.com.tr’de konuyla ilgili dikkat çekici değerlendirmelerde bulundu.