DSÖ’den Çin’in “koronavirüsün başlangıç ​​noktasının Wuhan olmadığı” iddiasına yanıt gecikmedi: Oldukça spekülatif

Çin’in Wuhan’dan önce İspanya ve İtalya’da Kovid-19 görüldüğünü iddia etmesi üzerine Dünya Sağlık Örgütü’nden açıklama geldi. DSÖ Acil Durum Uzmanı Ryan, “Araştırmanıza ilk insan vakalarının ortaya çıktığı yerden başlıyorsunuz,” dedi ve söz konusu iddianın oldukça spekülatif olduğunu belirtti.

Koronavirüs salgınının tüm dünyayı etkilediği ülke olarak bilinen Çin’de, devlet medyası salgının izlerinin daha önce İspanya ve İtalya’da görüldüğüne dair bilimsel çalışmalar yayınlayarak, virüsün ülkeye gelmiş olabileceğini belirtti. donmuş gıdalarda. İktidardaki Komünist Parti’nin medya organlarından People’s Daily gazetesinde yer alan habere göre, “Kovid-19 salgını Çin’in merkezindeki Wuhan kentinde başlamadı. Ülkeye dondurulmuş ithal gıda ürünleri ile gelmiş olabilir. . ”

“SON DERECE ÖZEL BİR İDDİA”

Bugün Pekin’den gelen haberlerde Dünya Sağlık Örgütü Acil Durum Uzmanı Mike Ryan, geçen yıl Aralık ayında ilk kez tespit edilen Kovid-19’un Çin’de meydana gelmediğini söylemesinin DSÖ için “oldukça spekülatif” olacağını belirtti.

Cenevre’de sanal bir brifingde konuşan Ryan, “Araştırmanıza ilk insan vakalarının ortaya çıktığı yerden başlıyorsunuz.” Dedi.

DÜNYA ÇAPINDA SON DURUM

İlk olarak Çin’in Hubei ili Wuhan’da meydana gelen yeni tip koronavirüs salgını (Kovid-19) nedeniyle dünya genelinde 1 milyon 446 binden fazla kişi hayatını kaybetti, ölümcül salgına 61 bin 827 binden fazla kişi yakalandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*