Erdoğan, WhatsApp’ın tepki çekme kararının ardından BIP ve Telegram’a katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, popüler mesajlaşma uygulaması WhatApp’ın özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği kararının ardından BiP ve Telegram uygulamalarına geçti.

Sözleşmenin yenilenmesinin ardından WhatsApp kullanıcı verilerinin gizliliği ve daha fazla açıklamanın Türkiye’deki Facebook bip sesi ile paylaşılacağı, artan talep ve Telegram gibi anlık mesajlaşma uygulamaları ifade etti. WhatsApp’ın tepkisinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan farklı uygulamalara yöneldi.

BEEP VE TELEGRAM’A KATILDI

Erdoğan, WhatsApp’ın yeni gizlilik ilkelerinin ardından iletişim uygulamaları BiP ve Telegram’a geçtiğini duyurdu. Erdoğan Dijital Medya Twitter hesabından yapılan açıklamada BiP ve Telegram uygulamalarındaki kanal bağlantıları da paylaşıldı.

WHATSAPP GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ NEDİR?

WhatsApp’ın yeni Gizlilik Politikası “Diğer Facebook Şirketleriyle Nasıl Çalışıyoruz?” “Facebook Şirketlerinin bir parçası olan WhatsApp, diğer Facebook Şirketlerinden bilgi alıyor ve bu şirketlerle bilgi paylaşıyor” başlığıyla duyurulan bölümde. Bu şirketlerden aldığımız bilgileri, onları özelleştirme, destekleme ve pazarlama amacıyla kullanabiliriz ve bu şirketler de onlarla paylaştığımız bilgileri kullanabilir. ”WhatsApp, amacını aşağıdaki maddelerle özetledi: – Altyapı ve dağıtım sistemlerini iyileştirmeye yardımcı olmak, bunların kullanıldığını anlamak, – Facebook Şirket Ürünleri genelinde güvenliği, güvenliği ve bütünlüğü artırmak; Örneğin. sistemleri güvence altına almak ve spam, tehditler, kötüye kullanım veya ihlal faaliyetleriyle mücadele etmek, – Hizmetlerini ve bunları kullanma deneyiminizi iyileştirmek, ör. sizin için önerilerde bulunmak (örneğin, arkadaşlar için öneriler, grup bağlantıları veya ilginç içerik), özellikler ve içerik kişiselleştirilir, satın alma ve işlemleri tamamlamanıza yardımcı olur ve Facebook Şirket Ürünlerinde alakalı teklifler ve reklamlar görüntüler, – Diğer Facebook Şirket Ürünleriyle WhatsApp deneyimleri Örneğin, Facebook Pay hesabınızı WhatsApp satın alma işlemlerinizin ödemesi için bağlamanıza veya arkadaşlarınızla Portal gibi diğer Facebook Şirket Ürünlerinde sohbet etmenize olanak sağlamak için WhatsApp hesabınızı bağlamanıza olanak tanır.

“PAZARLAMA AMAÇLARI İÇİN SİZE İÇERİK GÖNDEREBİLİRİZ”

WhatsApp başta olmak üzere diğer grup şirketlerinin kullanıcılarının sağladığı verileri pazarlayarak Facebook’un azalan kullanım oranını ve popülaritesini aşmaya çalışan sosyal medya devi, bu durumu şu cümlelerle açıkladı: “Hizmetlerimizi kullanırken bilgilerinizi paylaşıyorsunuz ve Bilgilerinizi iyileştirme, anlama, özelleştirme, destekleme ve pazarlama amacıyla paylaşıyoruz.Size hizmetlerimiz veya Facebook Şirketlerinin hizmetleri hakkında pazarlama amaçlı içerik gönderebiliriz. artık WhatsApp’ı kullanamayacağız.

KULLANICILAR WHATSAPP’İ SİLDİ

WhatsApp uygulamasından sonra pek çok Mahremiyet vatandaşı Türkiye’den telefon sildi. Kullanıcılar yeni uygulamalara yönelirken, Telegram en popüler uygulama oldu. Öte yandan BIP uygulaması da kullanıcıların tercih ettiği iletişim uygulamaları arasında yer aldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*