İlişki vaadiyle aradıkları kişilere gasp yapan çeteye “Yarasa Kızı” operasyonu: 115 gözaltı

Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı gasp bürosu ekipleri, ilişkiye girmeyi kabul eden çeteye düzenledikleri “Yarasa Kızı” operasyonunda 115 kişiyi gözaltına alarak eve çağırdıkları kişileri gasp etti.
Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Gasp Büro Ekipleri, gasp edildiklerine dair çok sayıda ihbar üzerine çalışmalara başladı. Ekipler onlarca şikayeti, CİMER bildirimlerini ve 112 Acil Çağrı Merkezi’ne gelen ihbarları değerlendirdi.

İLİŞKİ İÇİN ÇAĞRI VE GAZP

Yapılan incelemeler sonucunda kadınların ilişki kurmayı kabul ettikleri erkekleri Ankara’da günlük ev, otel ve pansiyon gibi konaklama yerlerine davet ettikleri, ardından adrese gelen çete üyelerinin el koyduğu öğrenildi. kurbanlar.

158 kişiden 115’i yakalandı

Gasp Bürosu Ekipleri bu konuda işlem yaparak “Suç Tesis Etmek, Yönetmek ve Üye Olmak – Dolandırıcılık ve Fuhuş Yapmak” suçlarından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından soruşturma izni aldı. Mağdurların ifadeleri ışığında yapılan teknik ve fiziki takipler sonucunda 82’si kadın 76’sı erkek olmak üzere toplam 158 şüphelinin kimlik ve adresi belirlendi. Operasyonun butonuna basan ekipler, eş zamanlı olarak Ankara merkezli Iğdır ve Antalya’da 121 adrese baskın düzenledi. “Yarasa Kızı” adı verilen operasyonda arama ve gözaltı kararına tabi tutulan 158 kişiden 115’i tutuklanarak gözaltına alındı. Polise götürülen zanlıların işlemleri devam ediyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*