İzmir depremi sonrası tutuklanan müteahhitten garip savunma: Bina kötü olsaydı kalfaya verdiğim evi kabul eder miydi?

Yağcıoğlu Sitesi müteahhidi Şerafettin Ağar’ın İzmir’i vuran depremde 2 bloktan biri yıkıldığı açıklamasında, “Binayı inşa ederken bir iş karşılığında ustama bir daire verdim. Kabul eder miydi? bina kötü müydü?

30 Ekim Cuma günü Ege Denizi’nde Seferihisar açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde 115 kişi hayatını kaybetti. 17 binanın yıkıldığı depremde birçok binada ağır hasar meydana geldi. Depremin ardından yıkılan binaların müteahhitliği ve bilimsel sorumluluğu olan 9 kişi gözaltına alındı, 7’si tutuklandı.

SORUMLULUK KABUL EDİLMEMİŞTİR

Tutuklananlar arasında yer alan ve 1 bloğu yıkılarak 8 kişinin hayatını kaybettiği Yağcıoğlu Sitesi müteahhidi Şerafettin Ağar’ın binanın yıkılmasından sorumlu olmadığını söylediği öğrenildi.

“KÖTÜ OLSA KABUL EDER MİYİM?”

2005 yılına kadar 40 yıl müteahhitlik yaptığını ve Bornova’da 251 bina yaptığını anlatan Aktaş, “Binaları dönemin şartlarına göre yaptık. Bu dönemin teknolojisi o dönemde yoktu. Hiçbir şey olmadı. Yağcıoğlu’nun bloklarından biri yıkılmadı. Sütunlarla oynayanlar suçlu. İş karşılığında ustama bir daire verdim. Bina kötü olsaydı kabul eder miydi? “Dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*