Kadir Şeker tarafından öldürülen Özgür Duran ailesinin avukatı: Gizli tanığın ifadesiyle dosya bambaşka bir duruma dönüşecek

Kadir Şeker’in yargılandığı davanın son duruşmasının ardından kimliği belirsiz bir tanığın ortaya çıktığı iddia edildi. Özgür Duran ailesinin avukatı, “Gizli tanığın ifade vermesinin ardından Kadir Şeker dosyası bambaşka bir duruma dönüşecek” dedi.

Özgür Duran’ı (32), sevgilisi Ayşe Dırla’yı (35) dövmesini engellemeye çalışırken kalbinden bıçaklayarak öldürmekten 12,5 yıl hapis cezasına çarptırılan Kadir Şeker’in (20) son duruşmasının ardından, Konya Kimliği belirsiz tanığın, merhum Özgür Duran’ın annesi Mübeyyen Güner Dalkılıç’a ulaştığı iddia edildi. Dalkılıç, “Özgür Duran uyuşturucu satmadı ve satışa karşı çıktığı için öldürüldü, Kadir Şeker’i uyuşturucu kullanırken görenler var. Ailenin avukatı Metehan Uluman, gizli tanığın ardından yaptığı açıklamada ifade veren Kadir Şeker dosyası bambaşka bir hal alacaktı.

SÜRPRİZ TANIDI İDDİA GÖRE ÖZGÜR DURAN’IN ANNESİNE ULAŞTI

Olay, 5 Şubat akşamı Selçuklu ilçesi Yeni İstanbul Caddesi Piri Reis Parkı’nda meydana geldi. Özgür Duran’ın sevgilisi Ayşe Dırla’yı dövdüğü gerekçesiyle olaya müdahale etmek isteyen Kadir Şeker Duran’ı bıçaklayarak öldürdü. Olayın ardından tutuklanarak ‘kasten adam öldürmekten’ suçlanan Şeker, Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Şeker’in cezası, olayın haksız kışkırtma altında gerçekleşmesi nedeniyle 15 yıla, iyi hal hükümleri uygulanarak 12,5 yıla indirildi. Gerekçeli karar tebliğ edildikten sonra Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, karar için Yargıtay’a başvurdu. Bu başvurunun hemen ardından sürpriz tanık, Özgür Duran’ın ailesinin avukatı Metehan Uluman aracılığıyla anne Mübeyyen Güner Dalkılıç’a ulaştığı iddia edildi. Bildiği her şeyi anlatacağını söyleyen tanık, Kadir Şeker’in uyuşturucu kullanıcısı olduğunu ve uyuşturucu satıcıları tarafından Özgür Duran’ı öldürmek için kullanıldığını iddia etti.

“TANIK BİLİMİ DONMUŞTURDUĞU”

Tanığı dinlediğinde şok yaşadığını belirten Mübeyyen Güner Dalkılıç, Kurşunlu Mezarlığı’nda oğlu Özgür Duran’ın mezarını ziyaret ederek dua etti. Sürpriz tanığın savcıya anlattıklarına dayanarak savcıya yeni bir dilekçe sunmaya hazırlanan Mübeyyen Güner Dalkılıç, “Bunun planlı bir cinayet olduğundan zaten şüpheliydim. Onun kurnazlıkla öldürüldüğünü düşünüyordum. Savcı Ayşe Dırla yaptı. 10 ay hep bu şüpheyle yaşadım. Tanığın söyledikleri kanımı dondurdu. Kadir masum değil “dedi.

“İLAÇ SATIŞINA KARŞI OLDUĞU İÇİN ÖLDÜRÜLDÜ”

Erkek tanığın da anlattıklarına ilişkin delil ve belgelerinin olduğunu söylediğini belirten Dalkılıç, “Tanık, Özgür’ün öldürüleceğini bir gün önce bildiğini ancak yapmamaları gerektiğini söyledi. Özgür Duran uyuşturucu satmadı ve satışa karşı çıktığı için öldürüldü. Dırla’nın uyuşturucudan kazandığı parayı aldığını sanıyorlardı ama Özgür bu duruma karşıydı. Bu yüzden çocuğumu mahvettiler ”dedi. Mübeyyen Güner Dalkılıç, Özgür Duran’ın cep telefonu kaydının incelenmesini ve olay günü arayanların tek tek sorgulanmasını istedi.

KADİR ŞEKER: TESPİT EDİLDİĞİ GİBİ OYNAMAK İÇİN BIÇAĞI ALIYORUM

Özgür Duran’ın ağabeyi Niyazi Remzi Duran (18), Ayşe Dırla’nın şiddete maruz kaldığına ilişkin açıklamasının gerçeği yansıtmadığını söyledi. Duran, kardeşinin Dırla’yı yenememesinin olay günü aldığı saldırı raporunda ‘cebir izi olmadığı’ sonucuyla desteklendiğini açıkladı. Kadir Şeker’in yanında taşıdığı bıçağın özel bir bıçak olduğunu ve taşımasının yasak olduğunu belirten Duran, “Siyah bıçak. Açıldığında A4 kağıt boyutunda. Bu bıçağı taşımak yasak. konuştu.

“GİZLİ TANIK DOSYASININ ROTASINI DEĞİŞTİRECEK”

Ailenin avukatı Metehan Uluman, gizli tanığın ifade vermesinin ardından Kadir Şeker dosyasının bambaşka bir hal alacağını söyledi. Avukat Uluman, “Halk duyduklarına inanmayacak. Gizli tanığın ifadeleri alındıktan sonra Kadir Şeker’in kesinlikle müebbet hapis cezası alacağına inanıyorum.” Dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*