Kızına taciz eden kişiyi öldüren Kadir Işık serbest bırakıldı

Kahramanmaraş’ta kızına tacizde bulunan Tamer Çetin’i öldürdüğü iddiasıyla 12 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılan Kadir Işık, Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 1.Ceza Dairesi tarafından bozuldu ve yeniden yargılanmasına karar verildi. ve yayınlandı.

Olay, 5 Haziran 2018 tarihinde İsmetpaşa Mahallesi Egemenlik Caddesi’ndeki lokantanın ikinci katında meydana geldi. Kadir Işık, kızı Z.I.’yi taciz ettiği iddia edilen Tamer Çetin’e ruhsatlı tabancasını ateşledi. (26). Işık daha sonra yere düşen Çetin’e çekiçle vurdu. Çetin, ambulansla kaldırıldığı Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Burada ‘hayati tehlike bulunmadığı’ bildirilen Çetin, kısa bir süre sonra vefat etti.

İŞVERENİN CEZASI 1 AYDAN 12 YILA DÜŞTÜ

Olayın ardından tutuklanan Kadir Işık, Kahramanmaraş 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘kasten cinayetten müebbet hapis cezasına çarptırıldı. 3 Ocak 2020’de yapılan karar duruşmasında mahkeme Kadir Işık’ı ‘kasten cinayetten müebbet hapis cezasına çarptırdıktan sonra, haksız tahrik indirimi ve duruşmadaki saygılı tavrı’ nedeniyle cezayı 12 yıl 1 aya indirdi.

İTİRAZ TAHLİYE KARAR VERİR

Kadir Işık’ın avukatı Kadir Başirmacı karara itiraz ederek davayı temyize götürdü. Dosyayı inceleyen Gaziantep Bölge Yargıtay 1. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin kararını bozarak Işık’ın serbest bırakılmasına karar verdi.

KIZ CEZA TEPKİSİ

Tamer Çetin’in taciz ve tehditlerine maruz kalan ZI, babasına verilen cezanın ardından tehdit mesajlarını göstererek, “Aileme ne kadar değer verdiğimi ve sevdiğimi biliyordu, beni bununla tehdit etmeye başladı.” Aileni gözlerinin önünde öldür. ‘ Benimle evlenmek zorundasın, benimle evlen ya da ikimizin de ölümüne neden olmalısın. ‘Düğün tarihlerimiz aynı yazılmazsa mezarın başında ölüm tarihlerimiz aynı yazılır, buna karar verin.

“MUTLUYUM”

Kızına tacizde bulunan kişiyi öldürdüğü iddiasıyla 12 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılan Kadir Işık, temyiz başvurusunun tahliyesine karar vermesinin ardından Kahramanmaraş E Tipi Kapalı Cezaevi’nden tahliye edildi. Eşi Nazile Işık Işık, çocukları ve yakınlarını cezaevi önünde karşıladı. Yaklaşık 3 yıldır cezaevinde olduğunu ve bu dönemde ailesini çok özlediğini belirten Kadir Işık, “Tahliye olmaktan çok mutluyum. Ailem ve çocuklarımla tanışmaktan büyük heyecan duyuyorum. uzun süreç, yaklaşık 3 yıldır uyuyorum tabii ki buradaki niyetim kesinlikle bu kişiyi öldürmemek idi.Süreç devam ediyor yargılama devam ediyor umarım adalet yerini bulsun. ayrılmak çok zor aile, özellikle küçük bir çocuğunuz varsa.

“TAHLİYE KARARI VERİLDİ, DAVA DEVAM EDİYOR”

Kadir Işık’ın avukatı Kadir Bastırmacı, yaptığımız itiraz sonucunda Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi tarafından yeniden dava açılarak dava açıldığını belirterek, “Bugün ilk duruşmamız oldu. suçun niteliğinde değişiklik olasılığı vardı. Müvekkilimin yaralanma niyetiyle hareket ettiği ancak hastanede 4-5 saatlik bir sürenin neden olduğu ortaya çıktı.Yerel mahkemede bunu çok dile getirdik ve temyiz aşamasında bunu çok dile getirdik, yargılama hala devam ediyor.Daha yargılama henüz sonuçlanmadı, devam ediyor. Tutuksuz yargılanmaya devam edeceğiz. dosya, karar verilecektir. ”

“ADALET YERİNİ BULDU”

Kadir Işık’ın ailesine, çocuklarına ve eşine yönelik taciz ve haksız uygulamalara karşı büyük bir mücadele verdiğini kaydeden Bastırmacı, şöyle devam etti: “Belki istenmeyen bir şeyle bitti ama bu noktaya gelmeseydi belki müvekkilimin ailesi eşi, çocuklarının hayatları hedef alınırdı. Onu engellemek için hukuki mücadeleler verdi, birçok noktaya başvurdu ve hepsi dosyada. Ama sonuç yoktu. Aslında, müvekkilim tek bir yerde kendi haklarını aramaya zorlandı. Umduğumuz sonucu dört gözle bekliyoruz. “

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*