Son Dakika: İki HDP’li vekil hakkında kışkırtıcı Gara paylaşımları üzerinden soruşturma başlatıldı

Son dakika: Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, aralarında HDP milletvekilleri Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun da bulunduğu 13 Türk vatandaşının PKK tarafından şehit edilmesi konusunda provokatif paylaşımlar yaptıkları gerekçesiyle soruşturma başlattı.

Başsavcılığın yaptığı açıklamada, terör örgütü PKK tarafından Irak’ın kuzeyindeki Pençe Kartal’da bulunan Gara bölgesinde gözaltına alınan 13 Türk vatandaşının şehit edilmesi ile ilgili bazı sosyal medya platformlarında yapılan paylaşımlara dikkat çekildi. -2 Operasyon bölgesi. / Daha önce terör örgütü tarafından kaçırılan vatandaşlarımızın görüntülerinin, 13 vatandaşımızın şehitliği nedeniyle ‘TR esir kampını bombaladı’ gibi bazı sosyal medya platformlarında KCK tarafından yayınlandığının tespit edilmesi üzerine soruşturma başlatıldı. görüntü gönderenlere karşı. Söylendi.

2 HDP AVUKATI İLE İLGİLİ SORUŞTURMAYA BAŞLADI

Başsavcılık, PKK terör örgütü tarafından 13 vatandaşın şehit edilmesi konusunda HDP milletvekilleri Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında da soruşturma başlattı.

13 vatandaşımız şehit oldu

Gara’daki mağarada terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 vatandaşın cenazesine bugün ulaşıldı. Şehitlerden birinin omzundan, 12’sinin başından vurulduğu öğrenildi. Bu PKK saldırısına anında müdahale edilirken, Kartal-2 Pençe Operasyonu’nda şu ana kadar 53 terörist öldürüldü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*