Trump vazgeçmiyor: Bu seçimleri geri almalıyız

ABD Başkanı Donald Trump, 3 Kasım cumhurbaşkanlığı seçimlerinin asıl galibi olduğunu savundu ve “Bu seçimlere geri dönmeliyiz. İhtiyacımız olan tek şey bizi düzgün dinleyen yargıçlar” dedi. ifadeleri kullandı.

Trump, “seçim usulsüzlüğü” iddiaları üzerine Pennsylvania eyalet parlamentosunda yapılan oturuma telefonla açıklamalarda bulundu.

 

3 Kasım Salı günü ülkede yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Trump, “gerçek kazanan onlardı” iddiasını sürdürdü, “Tüm kritik eyaletlerde haksız muamele gördük. Bu seçimlerde çok fazla yolsuzluk vardı.” dedim.

“DEMOKRATLAR BU SEÇİMLERİ KAYBETTİ”

 

Seçim sürecinin henüz bitmediğini ve yasal olarak kullanılan oylar sayılırsa kazananların kendileri olduğu ortaya çıkacak, “Demokratlar bu seçimleri kaybetti. Seçimde hile yaptılar.” değerlendirmeyi buldu.

Trump, seçim sonuçlarına itiraz etmek için açtıkları davalarda kendilerine haksız muamele edildiğini savunarak, “Bu seçimlere geri dönmeliyiz. Tek ihtiyacımız olan, bizi düzgün dinleyen yargıçlar.” O konuştu.

TRUMP AÇIKLADI SEÇİM SONUÇLARINI KABUL ETMİYORUM

Resmi olmayan sonuçlara göre 3 Kasım’da ABD’de yapılan 59. başkanlık seçimini 306 delege ile Biden kazanırken, Trump 232 delege ile kaldı.

“Seçimlerde sahtekarlık” iddiasında bulunan Trump, seçim sonuçlarını kabul etmediğini açıkladı ve hukuki çareler arayacağını belirtti.

Seven AgendaAbone ol

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*