Tüm mal varlığını satıp köye yerleşen Model Bilun Dohmen, köy hayatını ağlayarak ve ağlayarak bıraktı.

Podyumların ünlü isimlerinden eski model Bilun Dohmen, köy hayatını Bodrum’da gözyaşları içinde bırakmak zorunda kaldı. 90’lı yıllarda podyumların tozunu atan Dohmen, 8 yıl önce başladığı köy hayatında yaşadığı talihsizlikler nedeniyle evini satışa çıkardı.

Avrupa’da ve Türkiye’de çok sayıda ünlü manken defilesinde yer alan Bilun Dohmen, 8 yıl önce Bodrum’a taşınan Gündoğan mahallesine küçük bir çiftlik kurmuştu. Tamamen köyde yaşamaya başlayan Dohmen, evine giren olumsuzluklar ve yaşadığı olumsuzluklar nedeniyle köy hayatını terk etti.

3 defa soyulmuş, koyun, keçi ve tavuk çalınmış

Şanlı hayatı geride bırakan ünlü model, kendine küçük bir çiftlik kurarak koyun, keçi, tavuk, keklik ve bıldırcın gibi hayvanları beslemeye başlamıştı. Köy yaşamına tamamen alışan Dohmen hayalleri kısa kesildi. Evine giren hırsızlar nedeniyle önlem alan Dohmen, her geçen gün bir sorunla karşılaşmaya başladı.

Yalnız yaşayan Dohmen’in evi 3 kez soyulmuş, Dohmen’in koyun ve keçilerinin çalınması ve Dohmen tavukları çalınmasıyla birlikte yaşadığı ev tedirgin olmaya başlamıştır. 8 yıl önce el işçiliği yaptığı evinin kapılarını kapatıp Bodrum merkeze taşınmaya karar verdi.

Köydeki evine ağlayarak veda etti

Yaşadığı olumsuzlukları anlatırken ağlayan Dohmen, gözyaşları içinde evine veda etti. Şalvarını çıkarıp basan ve köy yaşamına veda eden Dohmen, evini satışa çıkardı. Yaklaşık 20 yıldır Amerika, İtalya, Almanya, Fransa, İngiltere ve birçok Avrupa ülkesinde podyumlarda boy gösteren Dohmen, tek hayalinin bir köye yerleşip sessiz ve sakin bir yaşam sürmek olduğunu belirtti. .

Böyle bir yerde kadın olarak yalnız yaşamak çok zor. Yanınızda kimse yok, yalnız yaşamak çok zor. 3 defa soyuldum. Yeni yok, hepsini çaldılar. Her şeyim gitti, hayvanlarım gitti. Kuzularım öldü, bir kısmını çaldılar. Tavuklarımı çaldılar, her şeyi alıp gittiler. ”

“ÇOK ÇABA ÇALIŞTIM AMA HİÇ OLMADI”

Çiftliğini bırakıp gitmek zorunda kaldığını gözyaşları içinde anlatan Dohmen, “Şimdi bu çiftliği terk etmem gerekiyor, Bodrum merkezine taşınacağım. Bu cenneti terk edeceğim ve maalesef şehirde yaşayacağım. Burada çok çalıştım ama ben hiç kimseden manevi destek görmedim. Yalnız korkudan acı çektim. Burada korku ve korkuyla yaşadım.Sonunda yine soyuldum. Büyük bir hevesle geldim. Yıllarca defilelerde modellik yaptım. Hepsini gezdim. O hayatı bırakıp köyde yaşamak için çok çaba sarf ettim.Birçok arkadaşlarım benimle Bodrum’a yerleşti, aldım ama ne yazık ki yaşamama izin vermediler.Şimdi evimi topluyorum, Hoşçakal demeye geldim. Ne yapacağımı bilmiyorum, çok çaresizim ”dedi.

“TÜM DENEYİMLERİM VE MÜCEVHERLERİM GİTTİ”

Ağlayarak ve ağlayarak evini terk eden Dohmen, “Koyun ve tavuklarım olmadan nasıl yaşayacağım. Bu hayat benim favorimdi, istediğim hayat. Artık şehirden köye yerleşmek istedim. Kalan hiçbir şeyim kalmadı. Yapmak için, tüm birikimlerim, mücevherlerim gitti. Hiçbir şeyim kalmadı. Şimdi bir emekli aylığım var. Yaşamaya çalışacağım. Tanrıya şükür maaşım var. Burayı satacağım, daha küçük bir yer al, devam edeceğim köy yaşamı. Hayvanlarımı özlüyorum, keçilerimi, tavuklarımı özlüyorum. İnsanlara izin vermiyorlar, kafanda erkek varken olmaz. Kadınsan yaşamak çok zor. “

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*