Twitter’ın reklam atamaları Türkiye’den temsilciler almayı bıraktı

Resmi Gazete’de alınan karar, Türkiye heyetinin sosyal medya ağlarından Türkiye reklamlarını almasını durdurdu. Yayınlanan karar, Türkiye, Twitter, Periscope ve sosyal medyada bulunan milyonlarca kullanıcının Pinterest gibi Türkiye devlerinden reklam alması yasaklandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan yaptığı açıklamada; BTK, BDDK, TCMB, VDK ve ilgili tüm kamu kurumlarının reklam yasağını inceleyeceğini, reklam veren firmalara da ceza kesileceğini belirtti. Bakan Yardımcısı Sayan, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı: ‘Reklam Yasağı’ Resmi Gazete’de yayınlandı. Türkiye’den yurtdışı atamalarında kanunun gerektirdiği 7253 sayılı temsilciler, resmi sosyal medya şirketlerinin artık ülkemizin reklamını yapmayacak.

“KESİNLİKLE KONTROL EDİLECEK”

Reklam yasağının uygulanması; BTK, BDDK, TCMB, VDK ve ilgili tüm kamu kurumları dikkatlice denetlenecek. Ayrıca reklam veren firmalar da cezalandırılacak. Türkiye’ye reklam yasağı uygulandı ve yükümlülükleri yerine getirmek için temsilci atamayı kabul etti, sosyal paylaşım şirketine teşekkür ederim. Hiçbir vatandaşımızın ülkemizde verilen hizmetlerden mahrum kalmasını istemiyoruz.

“MİLLETİMİZİN VERİLERİNİ KORUMAK İÇİN GEREKENLERİ YAPACAĞIZ”

Ancak milletimizin; Verilerinizi, gizliliğinizi ve haklarınızı korumak için ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız. Dijital faşizm ve kurallara aldırış etmeden Türkiye’de hakimiyet kurmaya asla izin vermeyeceğiz. Hala temsilcisine bildirimde bulunmayan Twitter ve Pinterest’in gerekli adımları hemen atmasını umuyoruz. İstediğimiz son yol, zorunluluğa uymamakta ısrar eden sosyal ağların bant genişliğini azaltmaktır. Taciz, taciz, iftira ve hak ihlalleri özgürlük değil suçtur! Bu ve benzeri suçları özgürlük kisvesi altında işlemesine asla izin vermeyeceğiz. “

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*