Fıstık ezmesi faydalı mı? Fıstık ezmesi yiyerek kilo verir misin?

Fıstık ezmesi sağlıklı bir atıştırmalık mı? Size güzel haberlerimiz var! Bu lezzetli yemeğin birçok bilinmeyen faydası vardır. Üstelik uzmanlara göre kilo vermede en büyük yardımcılarınızdan biri! İşte fıstık ezmesi ile ilgili bilinmeyenler …

Pek çok araştırma, yer fıstığı ve diğer fındık türlerini yemenin insanların kilo vermesine yardımcı olabileceğini öne sürüyor.

Bunun temel nedeni yer fıstığının tokluk hissini artırmasıdır.

2018’de yayınlanan bir araştırma, fındık, yer fıstığı ve badem gibi yiyeceklerin obez olma riskini azaltabileceğini ortaya koydu.

Fıstık, yüksek protein, yağ ve lif içeriği sayesinde sporcuların ve sağlıklı beslenmenin en sevdiği yiyecekler arasındadır.

Fıstık ezmesi geçmişte yüksek kalorili ve sağlıksız bir yiyecek olarak kabul edildi.

Son yıllarda, kendinizi tok hissetmenizi sağlayan ve egzersiz sonrası harika olan yüksek proteinli bir atıştırmalık olarak kabul edildi.

Kuru yemişlerin obezite, kalp hastalığı ve tip 2 diyabet gibi çeşitli hastalıkların riskini azaltabileceği de öne sürülüyor.

Araştırmalar, özellikle kaju ve yer fıstığının kalp sağlığına yardımcı olduğunu ve kardiyovasküler hastalık riskinizi azaltabileceğini göstermektedir.

Fıstık ezmesi sağlıklı yağ ve protein bakımından yüksek olmasına rağmen, karbonhidrat oranı düşüktür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*