Beşiktaş’ta gözler Bankalar Birliği’nde! 2 + 9 yıl …

Göreve geldiği günden bu yana Bankalar Birliği sözleşmesinin revize edilmesi için görüşen Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nur Çebi ve ekibi sona yaklaşıyor. Siyah beyaz hedef yeni yıla imza atmak

Beşiktaş’ta ekonomik darboğazdan kurtulma reçetesinin en önemli adımı olarak görülen Bankalar Birliği anlaşmasının revizyonu sona erdi. Ekim 2019’da göreve başlayan ve bu anlaşmayı zaman kaybetmeden revize etmek için harekete geçen Başkan Ahmet Nur Çebi ve ekibi, bir yıl süren görüşmelerin ardından sonuca yaklaştı. Beşiktaş, 2 yıl gecikmeyle ve daha düşük faizle 10 yıl vade ile yeniden yapılanma talebinde bulunurken, görüşmelerin ardından taraflar, 2 yıl gecikmeyle 9 yıllık yeniden yapılanma konusunda anlaşmaya varacaklar.

1,6 MİLYAR TL ÜZERİ SÖZLEŞME

Beşiktaş’ın 1,6 milyar TL’nin üzerinde yapmak istediği anlaşmanın imzalanması durumunda kulübün parasına 160 milyon TL’nin girmesi bekleniyor. Anlaşmaya göre Beşiktaş, ilk 2 yıl hiçbir ödeme yapmayacak ve bu dönemde elde ettiği gelirlerle Başkan Ahmet Nur Çebi’nin sık sık vurguladığı ‘denk bütçe’ altyapısını oluşturarak ilerleyecektir. Siyah-beyazlılar kulübü 11 yıl sonra borçtan kurtarmayı hedefliyor. Bankalar Birliği ile görüşmelerini yeni yıldan önce sonuçlandırmak isteyen Ahmet Nur Çebi, 2021’de rahat bir nefes alarak kulübe girmek istiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*