Çin aşısı için gönüllü olmuştu! Prof.Dr.Özkan yan etkisini ilk kez anlattı

Çin’den getirilen koronavirüs aşısının testlerine gönüllü olarak katılan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlen Özkan, “İlk dozda bir günlük baş ağrım oldu ama ikinci dozda ciddi bir yan etki olmadı” dedi.

Tüm dünyanın koronavirüs sorunundan bir an önce kurtulmasını temenni eden Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Özkan, aşılama çalışmalarının önemine işaret etti. “Umarım aşılar yararlı olur. Şu anda etkilerini bilmiyoruz ve etkilerini dört gözle bekliyoruz. Türk aşılarımızın bir an önce piyasaya çıkmasını temenni ediyorum, çok etkili olur. Umarım Türk aşıları olur. Bu yarışa girin ”diyen Özkan, aşıların insanların nefes alması için önemli olduğunu sözlerine ekledi.

“TEK UMUDUMUZ AŞI”

Salgının dünyayı etkilediğini ifade eden Özkan; “Dua ediyoruz, umarım insanlık bu dertten kurtulur. Çin’den getirilen aşının deneme denemelerine katıldım. İlk dozda bir gün başım ağrıyordu ama çok ciddi bir yan etkisi olmadı. İkinci doz merakla bekliyorum ama 3. aşama çalışması olduğu için kurallara uymak gerekiyor ‘tamam’ dedikleri anda sonuçlara bakacaklar bu 3. aşama çalışması bozuldu. bizim için çok önemli çünkü tek umudumuz aşı … Maalesef ilaç bulunamadı Aşı çalışmalarının sonuçlarını sabırsızlıkla bekliyoruz.

“İLHAM ALDI, GÜZEL HABER BİZDEN GELİYOR”

Özkan, Akdeniz Üniversitesi’nin aşılar konusunda da çalışmalar yaptığına dikkati çekerek, “Bu süreçler maalesef çok hızlı olamaz çünkü güvenli olmaları gerekiyor. Etkili olduklarını kanıtlamanız gerekiyor. Aşı çalışmalarımız hızla devam ediyor. bizden güzel haberler alacak. “

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*