Hijyen kurallarını hiçe sayarak sahte peynir üreten firma 55 bin lira para cezasıyla kapatıldı.

Ekipler, Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü internet sitesine yapılan ihbar üzerine harekete geçti ve bir işletmeye baskın düzenledi. Hijyen kurallarını hiçe sayarak uygunsuz hammadde ile sahte peynir üreten firma 55 bin 734 TL para cezası ile kapatıldı.
Kocasinan Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü kontrol görevlileri tarafından “kayseri@tarimorman.gov.tr” adresine yapılan ihbar üzerine dün akşam Kocasinan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle baskın düzenlendi.

Sahte peynir üretiyorlardı

Baskında, işletmenin sağlıksız koşullarda ve uygun olmayan hammadde kullanarak sahte peynir ürettiği belirlendi. İnsan tüketimine uygun olmadığı tespit edilen ve onay alınmadan üretilen yaklaşık 3 ton süt ürünleri ve çeşitli hammaddeler, belediye çöp aracına dökülerek kontrol görevlilerinin huzurunda imha edildi.

55 BİN 734 LİRA CEZASI

Ayrıca 5996 sayılı Veterinerlik Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununun ilgili maddelerine göre işletmeye 55 bin 754 TL idarî para cezası kesilmiş ve faaliyetleri durdurulmuştur.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, vatandaşların sağlıklı ve güvenilir gıdaya erişebilmesi için çalışma saatleri ne olursa olsun sürekli ve etkili gıda denetimlerinin kesintisiz devam edeceği bildirildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*