MEB’den son dakika duyurusu! Okullar için tarihler belli oldu! Sınavlar ve raporlar da …

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanlığı, okulların eğitim sürecine ilişkin yeni yönetmelik ve kararlar açıkladı. MEB, ilkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitimin 2020-2021 öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edeceğini duyurdu. İşte alınan kararlar ve diğer detaylar …

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitime ilişkin yeni kararlarını resmen açıkladı.

Covid-19 salgın önlemleri kapsamında Bakanlığımız tarafından uzaktan eğitim süreci, okullarda sınavlar ve yarıyıl tatil programı ile ilgili düzenlemeler yapılmıştır. Buna göre;

 

KARNE NOTLARI NASIL VERİLECEK, SINAVLAR YAPILACAK MI?

İlköğretim okullarında sınav yapılmayacak, karne notları ders faaliyetlerine katılım puanına göre belirlenecektir. Ortaokul ve liselerde değerlendirme, bir (1) yazılı / uygulama puanı ve birinci döneme ait performans notları üzerinden yapılacaktır. Sınav notu olmayan branşların sınavları sosyal mesafe / hijyen önlemlerine göre okul ortamında ve seyreltilmiş gruplar halinde yapılacaktır.

 

İL DIŞINDAKİ ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ, SINAV OLDUĞU YERDE SINAVA GİRECEKTİR

İller arası hareketliliğin azaltılması amacıyla, 28 Aralık 2020 Pazartesi gününe kadar velilerinin aynı okulda olmaları halinde okul yönetimine başvurmaları kaydıyla, sadece ortaokul öğrencileri bulundukları illerde sınavlara girebileceklerdir. yazın.

UZAKTAN EĞİTİM NE ZAMAN DEVAM EDECEK Mİ?

İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020-2021 öğretim yılının ilk yarıyılının tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edecek.

KARNELER NASIL DAĞITILACAK?

22 Ocak 2021 tarihinden itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimleri tarafından farklı gün ve saat dilimlerine yayılarak yoğunluk yaratmayacak şekilde planlanacaktır.

DÖNEM TATİL NE ZAMAN VE NASIL GÜNLER?

25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak olan yarıyıl tatili dönemi, ikinci yarıyılda bir haftalık araya eklenmiştir.

İKİNCİ DÖNEM OKULLARDA NE ZAMAN BAŞLAR?

2020-2021 akademik yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*