Sibirya soğuğu geliyor! Kar yağışı için verilen tarih

Meteoroloji, yeni yıl yaklaşırken ülke genelinde kar yağışı konusunda uyarıda bulunmaya devam ediyor. Bazı bölgelerde kar alarmları verilirken, Weather Forum sitesinde dikkate değer bir analiz yayınlandı. Yapılan analizde Sibirya soğuğunun ülkemizde 18-22 Ocak tarihleri ​​arasında etkili olacağı ve yoğun kar yağışının beklendiği belirtildi.

Yeni yıl yaklaşırken Meteoroloji tarafından yapılan değerlendirmelere göre ülkenin batı kesimleri yer yer çok bulutlu, Ege kıyıları ve Edirne, Çanakkale, Balıkesir’in batısı, Antalya, Isparta güneyi ve Burdur’un doğusu aralıklı yağmurlu. ve sağanak yağışlar, diğer yerlerde daha az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve donla birlikte sis ve pus bekleniyor. Öte yandan Marmara’da yarın yağmur bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde kalmaya devam edeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney ve güneybatıdan, Güneydoğu Anadolu’da kuzey yönlerinden hafif, bazen orta kuvvette, Marmara’nın batısında ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (30-50 km / saat) eseceği tahmin edilmektedir.

KIYI BÖLÜMLERİ İÇİN KAR TAHMİNİ

Öte yandan Air Forum sitesinde yer alan bilgilere göre; 2012 yılında kıyı bölgelerinde sert kış ve kar yağışı bu yıl da benzer şekilde gerçekleşecek. Tahminlere göre; Ocak ayı sonuna doğru yaşanan hava hareketleri, kıyı bölgelerine bol miktarda kar yağışı bırakabilir.

18-22 OCAK TARİHLERİ ARASINDA ETKİN OLACAK

Analiz, “Sibirya soğuğu Ocak ayının ikinci yarısında Doğu Avrupa’ya hakim olacak” dedi. Son zamanlarda yapılan meteorolojik tahmin ve değerlendirmelere göre, kutup bölgelerindeki soğuk, stratosferin ısınması nedeniyle bölünecek ve ülkemizin bulunduğu coğrafyada sert kış şartlarına neden olacak ve Avrupa Sibirya’nın olacağı tahmin ediliyor. aktif. Ancak sürecin uzunluğu nedeniyle süreç yakından takip edilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*