Soylu’nun Erdoğan’ın “vitrin mankeni” ni eleştiren Akşener’e tepkisi: Sözleri bana gitti

İYİ Parti lideri Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “vitrin mankeni” sözlerini eleştirerek, “Dışarı çıkıp kadınlara utanmadan hakaret etmek yerine, önce görevini yap, kadının güvenliğini sağla” dedi. Bu sözlere tepki gösteren Soylu, “Sözleri acıma gitti. Recep Tayyip Erdoğan, kadın hakları konusunda devrimci bir zihniyettir” dedi.

CHP’li Fikri Sağlar’ı başörtüsü nedeniyle eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bazı yerlerde oy almak için görüyorsunuz, vitrin modeli gibi birkaç başörtülü insanı yanlarında getirmek artık kimseyi aldatmıyor.

“GÖREVİNİZİ GİTMEDEN ÖNCE YAPIN”

Erdoğan’ın bu açıklamaları muhalefet kanadının tepkisini çekerken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Sayın Erdoğan; Ülkemizde son 1 yılda 386 kadın öldürülürken önce görevinizi yapın, emin olun Kadınların güvenliği, dışarı çıkmak ve kadınlara utanmadan hakaret etmek yerine. “Artık yorgunum” dedi.

“Sözleri kalbime kırdı”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Akşener’in sözlerine tepki göstererek sosyal medyada açıklama yaptı. Soylu, “Akşener’in kadınlar üzerine cumhurbaşkanımıza sözleri acıma gitti … Recep Tayyip Erdoğan, kadın hakları konusunda devrimci bir zihniyettir” dedi.

“TANRI’NIN GÜCÜNE GİT”

Soylu sözlerine şöyle devam etti: “Bir faşist zihniyeti körü körüne savunmak için vasıfsız saldırmak Allah’ın elindedir. Bir siyasetçinin başına gelebilecek en büyük felaket, bugün yanında olanlara alet olmaktır … siyasi tarihimizde onlar tarafından kullanılan kurtarılamadı … Tanrı onu korusun “. yer verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*