Türkiye’den Görüntüler! Her yerde buz parçaları

Ardahan’ın Çıldır ilçesi ile Kars’ın Arpaçay ilçesi arasında yer alan ve yaklaşık 124 kilometrekarelik bir alanı kaplayan Chyldyr Gölü’nün yüzeyi, etkili soğuk hava nedeniyle gece yarısı dondu. Gölün yüzeyini kaplayan buz tabakası, günün rüzgarıyla parçalandı ve plaja çarptı, rüzgarla uçup gitti.

Ardahan’da hava sıcaklığı sıfırın 12 derece altına düştüğü için Chyldyr Gölü’nün yüzeyi dondu. Gölü kaplayan buz tabakası, sabah başlayan ve öğlene kadar çalışan kuvvetli bir rüzgarla tahrip edildi. Rüzgar gölün yüzeyinden sahile buz parçalarını taşıdı.

Jan Crazy Uzunkaya, sahilde buz üzerinde seyahat ederken, gece gölü kaplayan buzun rüzgarla parçalandığını söyledi.

Aynı görüntüler Kars’ın Arpaçay bölgesindeki Chyldyr Gölü’nün bir bölümünde de görüldü. Plaj buz kırıntılarıyla kaplı olduğu için gölde su belirdi. Kurtuluş Sural, 11 ayda donması beklenen göl yüzeyinin sadece Aralık ayında buzla kaplandığını, ancak sıcak hava ve rüzgar nedeniyle eridiğini söyledi. Sural, olayın küresel ısınmanın sonucu olduğunu söyledi.Türkiye’den görüntüler! Her yerde buz parçaları

Ardahan’ın Chyldyr ilçesi ile Kars’ın Arpaçay ilçesi arasında yer alan ve yaklaşık 124 kilometrekarelik bir alanı kaplayan Chyldyr Gölü’nün yüzeyi, etkili soğuk hava nedeniyle gece yarısı dondu. Gölün yüzeyini kaplayan buz tabakası, günün rüzgarıyla parçalandı ve plaja çarptı, rüzgarla uçup gitti.

Ardahan’da hava sıcaklığı sıfırın 12 dereceye düştüğü için Chyldyr Gölü’nün yüzeyi dondu. Gölü kaplayan buz tabakası, sabah başlayan ve öğlene kadar çalışan kuvvetli bir rüzgarla tahrip edildi. Rüzgar gölün yüzeyinden sahile buz parçalarını taşıdı.

Jan Crazy Uzunkaya, sahilde buz üzerinde seyahat ederken, gece gölü kaplayan buzun rüzgarla parçalandığını söyledi.

Aynı görüntüler Kars’ın Arpaçay bölgesindeki Chyldyr Gölü’nün bir bölümünde de görüldü. Plaj buz kırıntılarıyla kaplı olduğu için gölde su belirdi. Kurtuluş Sural, 11 ayda donması beklenen göl yüzeyinin sadece Aralık ayında buzla kaplandığını, ancak sıcak hava ve rüzgar nedeniyle eridiğini söyledi. Sural, olayın küresel ısınmanın sonucu olduğunu söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*