Türkiye’den  sahte pasaportla kaçmaya çalışan terörist kadın PKK’lı yakalandı

İstanbul Havalimanı’ndan Brezilya’ya sahte pasaportla kaçmaya çalışan ve “örgüt örgütüne üye olmaktan” hapis cezasına çarptırılan kadın, kimlik bilgileri ve pasaporttaki kimlik bilgileriyle gözaltına alındı.

İstanbul Havalimanı Şube Müdürlüğü ekipleri, 19 Kasım günü saat 02.00’de Brezilya’nın Sao Paulo kentine gitmek için pasaport kontrolü ile gelen ve grubu Melike Y. olarak tanıtan kadının tavır ve eylemlerinden şüphelendi.

VERİlER EŞLEŞMEDİ

Polis ekipleri pasaportu dikkatlice incelediğinde kadının cüzdanını ve parmak izini değerlendirdi. Kontrol sırasında kimlik bilgileri ve pasaportta kimlik bilgileri bulunmayan şüpheli gözaltına alındı.

4 YIL, 2 AYLIK CEZA

Ayrıntılı sorgulamada, kadının Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından “terör örgütüne (PKK) üyeliği” nedeniyle 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılan 27 diğer Helin D. olduğu belirlendi.

İFADESİNDE BİR ŞEY ANLATTI

Şüphelinin ifadesinde, örgütün yöneticilerinden talimat girmemek için günlük bir örgüt üyesi gibi ülkeden kaçmaya çalıştığını söylediği ve önce Brezilya’ya sonra da gitmeyi hedeflediği öğrenildi. Avrupa’ya dikkat çekmemek için. tutuklandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*